×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Dzimuši 29. februārī

kulbergs9

Šogad – garais gads. Interesanti, cik Latvijā cilvēku, kas dzimuši 29. februārī? Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ziņām, 1197 personas, bet 45 savu dzīves vietu reģistrējuši ārzemēs. Sameklēju desmit šādus jubilārus, lai noskaidrotu, kad viņi svin savu dzimumdienu. Vai neparastais datums sagādājis arī kādu pārsteigumu vai pārpratumu?

 

Viktors Kulbergs. Dzimis 1948. gadā Rīgā. Ar domubiedriem 1972. gadā nodibināja Latvijas Antīko automobiļu klubu (pirmo PSRS), Rīgas Motormuzeju, kura direktors bijis līdz 1990. gadam. Tagad ir Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas valdes priekšsēdis.

– Šogad dzimšanas dienu svinēšu sešpadsmito reizi, jo ciemiņus gaidu tikai 29. februārī. Bija arī gadījums – manā jubilejā 1993. gadā no divpadsmit sveicējiem septiņiem šajā pašā dienā bija dzimšanas diena.

Ilze Burova, ”Latvijas dzelzceļa” vecākā juriskonsultante, dzimusi 1972. gadā Rīgā.

– Parasti svinu februāra beigās, taču reiz to darīju 15. jūlijā, jo alku pēc saules siltuma, vasaras izklaidēm.

 

Gunta Abaja, Dundagas novada domes priekšsēdētāja, dzimusi 1960. gadā Rīgā.
Abaja1-ak

– Izdevīgs datums, ja nav garastāvokļa svinēt, varu teikt – 28. februāris nav mana dzimšanas diena! Taču viesības jārīko, jo tuvinieki lūdz. Ir draugi, kuri cenšas mani apsveikt tieši pusnaktī – piezvana vai atsūta īsziņu. Interesanti, ka mana vīra māsīcas bērni – dvīnītes, kurām šogad būs četri gadi, arī dzimušas 29. februārī.

 

 

 

 

 

 

Zane Rozenberga, tulkotāja, Rakstnieku savienības biedre, dzimusi 1948. gadā Rīgā. No angļu valodas tukojusi Čārlza Dikensa stāstus, Džona Tolkīna ”Hobitu”, Ričarda Baha romānu ”Kaija, vārdā Livingstons” un citus izcilus darbus.

– Dzimšanas dienu esmu svinējusi kā nu kuro gadu – tomēr galvenokārt 28. februārī. Kā jauku pārsteigumu atceros tuvinieku pašgatavoto manas jubilejas kalendāru.

 

Reinis Norītis, dzimis 1984. gadā Rīgā. Beidzis RTU Transporta un mašīnzinību fakultāti, ieguvis inženierzinātņu bakalaura grādu. Strādā Jelgavā uzņēmumā ”Dinex Latvia”.

– Ierasti svinu 28. februārī, jo uzskatu, ka īstais mirklis svinībām ir tieši pusnaktī, kad datums mainās uz 1. martu (gadā, kad nav 29. februāra). Nereti īsajos gados dažs piemirst manu dzimšanas dienu, bet tajā gadā, kad ir īstais datums, apsveic pat tādi, kurus pazīstu maz.

 

Bendrate_Silva_TSSilva Bendrāte, politiķe, radiožurnāliste, sociālo zinātņu maģistre, dzimusi 1956. gadā Skrundā. Bijusi trīs Saeimu sasaukumu deputāte. Gatavojas studēt doktorantūrā, apgūst arī rotu gatavošanas mākslu.

– Dažreiz gadās svinēt jau nedēļu pirms februāra beigām vai arī marta pirmajās dienās… Tas atkarīgs no noskaņojuma un draugiem. Vienā no garajiem gadiem man piedzima pirmais bērniņš. Atmiņā palikusi īpašā tuvinieku dāvana – ceļojums uz Venēciju.

 

 

 

 

 

 

Jeļena Stoļerova, grāmatvede, dzimusi 1968. gadā Rīgā.

– Visbiežāk dzimšanas diena svinēta tiek 28. februārī, retāk 1. martā. Protams, daudz patīkamāk ciemiņus gaidīt īstajā dienā.

DartaDavis

Dārta un Dāvis Plauži, uzņēmēja Alda Plauža dvīņi, dzimuši 2000. gadā Ņujorkā. Aldis Plaudis: – Īsto datumu, proti, 29. februāri, vienmēr svinam viņu piedzimšanas pilsētā Ņujorkā. Ja tajā gadā nav 29. februāra, parasti sākam svinēt 28. un beidzam 1. martā. Arī šogad dažas dienas pavadīsim Orlando, Disnejlendā, bet 28. februārī pārlidosim uz Ņujorku, kur kopā ar citiem ģimenes locekļiem 29. februārī būsim kopā un noteikti aizbrauksim uz hospitāli ”Presbiterian”, kur superklases ķirurgi mūsu dvīnīšiem palīdzēja nākt pasaulē.

 

 

 

 

 

 

mozolevs18Mareks Mozoļevs, multimākslinieks (aktieris, dziedātājs, pasākumu vadītājs), dzimis 1980. gadā Dundagā. Apvienības ”Panna” un ”Makrokoncerts” izrāžu skaņu operators (strādājis ar māksliniekiem Zani Daudziņu, Aināru Ančevski, Ivaru Kalniņu, Roberto, Lauri Reiniku un citiem).

– Nemānu sevi un citus, jubileju svinu tad, kad tā ir, – 29. februārī. Svētkus cenšos svinēt ar izdomu – jautrus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+