×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Dzinējmedības būs!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

KATE ŠTERNA

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) ne tikai negatīvi ietekmējis mežacūku populāciju, bet diktējis arī dažādus ierobežojumus medniekiem. 2014./2015. gada medību sezonā daļā Latvijas bija ierobežotas dzinējmedības, kas ne tikai lika dīkā sēdēt daudziem izpalīdzīgajiem četrkājainajiem biedriem, bet galu galā arī radīja ievērojamu postījumu pieaugumu jaunaudzēm, ko skaidro ar traucējuma trūkumu.

Tas tikai pierāda, ka viss dabā ir saistīts un, kaut ko mainot gadiem ilgi esošajā kārtībā, var rasties neparedzētas sekas. Daudzi ar bažām šogad gaidīja jauno dzinējmedību sezonu, bet par lielu atvieglojumu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), Valsts meža dienests (VMD), sadarbojoties ar medniekus pārstāvošajām organizācijām, lēma par labu dzinējmedībām ar dažiem ierobežojumiem, kas ir nieks salīdzinājumā ar pagājušā gada situāciju.

VMD 15. septembrī izdeva rīkojumu, saskaņā ar kuru noteikti papildu ierobežojumi. II un III riska zonā: Ērgļu, Dzērbenes, Gārsenes, Kaives, Krapes, Lēdurgas, Liepas, Madlienas, Mārsnēnu, Meņģeles, Raiskuma, Raunas, Sausnējas, Skrīveru, Skultes, Straupes, Taurenes, Vaidavas un Vidrižu pagastos medības ar dzinējiem un šķirnes medību suņu izmantošana ir aizliegtas.

Pārējās II un III riska zonas medību platībās dzinējmedības drīkst organizēt, ja medību vadītājs var nodrošināt medību biodrošības vai higiēnas prasību ievērošanu un izpildi. Otrs nosacījums ir savlaicīga medību pieteikšana. Medību tiesību lietotājam medības ir jāpiesaka, nosaucot iecirkni un datumu reģistrēšanai virsmežniecībā ne mazāk kā trīs darba dienas pirms paredzētajām medībām. Proti, ja iecerēts dzīt sestdien, tad jāpiesaka jau trešdien.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.2
Alūksne +21.7
Daugavpils +22
Saldus +24.4
Liepāja +21.2
Jelgava +23.6
Ventspils +25.9
Limbaži +23
Madona +22.4
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+