Kopā ar saimnieku jautrāk.
Kopā ar saimnieku jautrāk.
Foto: Kate Šterna

Dzinējmedības miniatūrā, optika un trofejas. “Medību pietura” Kuldīgas novada Struņkrogā 0

Pasākuma “Meža ABC” lielajā sarīkojumā, kas šogad Kuldīgas novada Struņķkrogā notika jau četrpadsmito reizi, vislielāko interesi un augstāko novērtējumu izpelnījās “Medību pietura”. Tur savus stendus un informatīvos materiālus bija izvietojis Valsts Meža dienests (VMD) un Latvijas Mednieku savienība (LMS).

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

No visiem 7000 apmeklētājiem, kuri paviesojās Struņķkrogā 11.un 12.maijā, 37% atzina, ka Medību pietura ir bijusi visinteresantākā un aizraujošākā. Tas ir visaugtākais rādītājs salīdzinājumā ar citām tēmām veltītajām ekspozīcijām.

Medību pieturas optikas un trofeju ekspozīcija.
Medību pieturas optikas un trofeju ekspozīcija.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ieskaties.lv veikala vadītājs Viesturs Arklons sacīja, ka strādāt ar bērniem bija tīrais prieks. “Kas ir galvenais šajā pasākumā? Galvenais ir pati izglītošana, saruna ar sabiedrību, ar pašiem jaunākajiem pētniekiem – bērniem, kuri interesējas par dabu, par dzīvniekiem. Medību pieturā bērni varēja visu izzināt, izmēģināt, izpildīt dažādus uzdevumus un visiem tas izdevās gluži labi,” sacīja Viesturs Arklons .

“Meža ABC” rīkotāja, Meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade atzina, ka šogad pasākumā nebija pieturas “Pastaiga pa koku galotnēm”, kas allaž ir bijusi “Medību pieturas” lielākā konkurente, taču medību lietas vienmēr ir novērtētas ļoti augstu. Viņa pastāstīja, ka “Medību pieturā” bērni varēja ielūkoties monokulāros, binokļos un ieroču optikā, kas bija uzstādīta uz karabīņu imitācijām. Augstu kokos bija noslēpti apodziņa un dzeguzes izbāžņi, kurus “Medību pieturas” viesiem bija jāatrod, apskatot lapotni teleskopa okulārā. Visapkārt kokos bija izstādīti putnu izbāžņi, bet uz zemes apskatāmi dzīvnieku veidoli, trofejas un kažokādas.

Par katru no meža iemītniekiem ikviens no “Medību pieturas” darbiniekiem varēja pastāstīt ko interesantu un šīs lekcijas aizrautīgu klausījās gan lieli, gan mazi. Bija sagatavotas mednieka eksāmena biļetes, kuras bērni izvilka, bet speciālisti izskaidroja, pastāstot par visu, kas tur minēts.

Dzinējmedības miniatūrā.
Foto: Emīlija Mariševa

Varēja apskatīt dzinējmedības miniatūrā, kur uz maketa bija izkārtojušies mazi mednieciņi, dzinēji un sunīši. Zinātāji pastāstīja, kā viss notiek.

VMD pārstāvji bija sagatavojuši lielisku stāstījumu par Latvijas faunas lielāko dzīvnieku – alni, par kura ēšanas ieražām, dzīves ciklu, riesta periodu un ragu augšanu stāstīja Ivars Lodiņš. Viņš uzsvēra, ka šādos pasākumos galvenais ir iespēja pastāstīt par to, kādi dzīvnieki un putni mīt mūsu mežos, kāda ir to mijiedarbība un, kāda ir cilvēka loma dabā.

Tomēr bija arī pa kādam darvas pilienam šajā gaišajā un pozitīvajā pasākumā. “Kas mani ļoti skumdināja ir tas, ka bija tādas klases, kur skolotājs ienāk “Medību pieturā”, ierauga eksponātus, pagriežas un aizved bērnus projām ar vārdiem Pie šiem slepkavām mēs neiesim. Šogad bija divi tādi gadījumi. Piektdienas vakarā Meža ABC dalībnieki parasti pārspriež, kā gājis, kas paticis, kā bērni jutušies un šie divi gadījumi mūs visus ļoti apbēdināja. Tas ir tik skumji, ka šādi pedagogi strādā mūsu skolās. Viņi laupa bērniem iespēju uzzināt par dzīvniekiem, par procesiem dabā,” tā Sigita Vaivade.

Reklāma
Reklāma

Kopumā “Meža ABC” bija 53 pieturas. Mežaudzētāji stāstīja par sēklām un koku audzēšana, bet selekcionāri par sugām un sēklu materiāla atlasi, Mežzinātnes institūta “Silava” darbinieki stāstīja par meža atjaunošanu. Bija pietura par sēnēm un šķeldu, granulām, koka māju ražošanu, meža stādīšanu un kopšanu, mežistrādi un izmantojamo tehniku. Tehnikai veltītais flangs bija zēnu paradīze, jo itin visos traktoros varēja ierāpties un izpētīt tos, bet dažus pat iemēģināt. Kopā ar speciālistiem varēja būvēt uz fizikas likumiem balstīto Leonardo Da Vinči tiltu un putnubūrīšus. Bija spēle par meža tehnikas atpazīšanu un cīņa ar ugunsdzēsēju šļūteni, kur bērni uzzināja, cik grūts ir ugunsdzēsēja darba. Bija jaunāko tehnoloģiju, meža taksācijas pieturas un dabas pētniecības daļa ar krupjiem, koku vardēm un dzīvām čūskām.

Kopā ar Gaujas plostniekiem varēja siet plostus un laist baseinā. Lielais plosts tika ielaists dīķi un tur varēja fotografēties. Bija pirmā palīdzība, egļu stādīšana, rotaļas lielu atzinību guvusī medību suņu parāde un vēl ļoti daudz citu interesantu stendu un uzdevumu.

Nākamais “Meža ABC” notiks 2021. gadā, kad tiks svinēta šī izglītojošā pasākuma desmitā jubileja. Struņķkrogs būšot piedzīvojis pārvērtības un pasākums varēs notiks vēl plašāk un interesantāk kā līdz šim.

Vairāk par pasākumu pievienotajā video materiālā

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.