×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Dzinējmedību sezonas sākumā konstatē drošības prasību pārkāpumus

Foto: LETAFoto: LETA

Medību novērošanas tornis kinoloģiskās mācību bāzes "Dālderi" teritorijā.

Dzinējmedību sezonas sākumā vairāku medību vietu pārbaudē konstatēti atsevišķi medību noteikumu pārkāpumi, kas galvenokārt saistīti ar drošības prasību neievērošanu medību laikā, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijā (VP).

Dzinējmedību sezona, kuras laikā medniekiem diennakts gaišajā laikā atļautas medības ar dzinējiem vai traucēšanu, Latvijā sākās 1. oktobrī. VP darbinieki sadarbībā ar Valsts Meža dienestu (VMD) pirmajā sezonas nedēļas nogalē pārbaudot vairākas medību vietas, konstatējuši atsevišķus medību noteikumu pārkāpumus. Tie galvenokārt saistīti ar drošības prasību neievērošanu medību laikā.

Nedēļas nogalē kopumā pārbaudīti ap 70 mednieku, kuri devušies medībās, izmantojot dzinējmedību metodi – dzīvnieku dzīšanu pretim medniekiem ar trokšņa palīdzību. Veicot pārbaudes, policija konstatējusi atsevišķus pārkāpumus un noformējusi dažus administratīvo pārkāpumu protokolus par šaujamieroču drošības prasību neievērošanu, kā arī preventīvi novērsusi mazāk būtiskus pārkāpumus, norāda VP.

Kopumā pirmās nedēļas nogales rezultātus policija vērtē atzinīgi, jo mednieki ar dažiem izņēmumiem bija ievērojuši nepieciešamās drošības prasības medību vietās, kā arī visiem pārbaudītajiem medniekiem līdzi bija nepieciešamā dokumentācija – medību apliecība, šaujamieroča glabāšanas atļauja un mednieka sezonas karte.

VP aicina arī turpmāk medību mīļotājus būt tikpat apzinīgiem un rūpīgi attiekties pret savu un citu drošību medību norises vietās, kā arī pret medību dokumentācijas prasībām.

Atbilstoši medību noteikumiem dzinējmedību sezona Latvijā ilgst no 1. oktobra līdz 31. martam, tomēr lielāko daļu dzīvnieku atļauts medīt līdz 31. janvārim. Paredzams, ka tuvākajā laikā arvien vairāk mednieku uzsāks medības ar dzinējiem vai traucēšanu, īpaši nedēļas nogalēs.

Tā kā uz mežiem vēl arvien dodas arī sēņotāji un ogotāji, policija aicina medniekus būt ļoti uzmanīgiem un medību ieroci pavērst uz medījamo dzīvnieku tikai tad, kad tas ir skaidri saredzams.

Savukārt iedzīvotājus, kuri devušies sēņu vai ogu guvumos, aicinām būt iecietīgiem un saprotošiem pret medniekiem, kā arī ievērot īpašu piesardzību – izdzirdot šāvienus vai medību trokšņus, rūpīgi ieklausīties, no kuras puses tie nāk, un doties pretējā virzienā.

VP aicina medību vadītājus pirms medībām rūpīgi pārbaudīt visu mednieku dokumentus un īpaši uzsvērt drošību prasību ievērošanu, kā arī izvēlēties dzīšanai tādus mastus, kuros vismazāk iespējama ar medībām nesaistītu personu atrašanās, un medījamo dzīvnieku saskatīt netraucē vēl nenokritušās koku lapas.

Medniekam, dodoties uz medību vietu, obligāti jābūt līdzi medību dokumentācijai – medību apliecībai, šaujamieroča glabāšanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Kategoriski aizliegts medībās atrasties alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī aizliegts pārvadāt šaujamieročus reibuma stāvoklī.

VP darbinieki sadarbībā ar VMD darbiniekiem turpinās organizēt kontroles pasākumus, lai kopīgi ar mednieku formējumiem panāktu svarīgāko uzstādījumu – mednieki būtu atbildīgi, bet medības būtu drošas un skaistas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+