×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Dzintara ceļš skan kopā ar “TālaMana”


ReklāmfotoReklāmfoto

No 1. līdz 8. augustam vairākās Latvijas pilsētās un Rīgā pie klausītājiem dosies pasaules mūzikas ansamblis “TālaMana”, kurā apvienojušies mūziķi no Īrijas, ASV, Somijas un Polijas, kā arī ASV latviete Laila Saliņa. Viņu kopīgi radītā koncertuzveduma “Pa dzintara ceļu…” muzikālajam ietērpam cauri vijas senā Dzintara ceļa mīti un leģendas, vēstures liecības un dzeja.

Laila Saliņa ir uzaugusi Ņujorkas debesskrāpju ēnā, kur viņas vecāki nonāca pēc Otrā pasaules kara bēgļu gaitām. Mūziķe ir pavadījusi savu mūžu, ceļojot pa dažādām mūzikas pasaulēm, ieskaitot kamermūziku, operu, tautas mūziku, džezu un kabarē, bet Latvijā viņa vairāk pazīstama kā ilggadēja ansambļa “Kolibri” dalībniece.

L. Siliņa ir apceļojusi pasauli, sniedzot koncertus Amerikā, Kanādā, Vācijā, Šveicē, Anglijā, Francijā, Zviedrijā un Austrālijā, Latvijas skatītāji viņu sastapuši vairākkārt – mūziķe piedalījusies Baņutas Rubess iestudētajā Dailes teātra izrādē “Tango Lugano” Aspazijas lomā, kā arī izrādē “Vājprātīgā stāsts, pilns niknuma un trokšņa” Jaunajā Rīgas teātrī. Latvijā mūziķe uzstājusies, sniedzot soloprogrammu “Saskandinot”, bet iepriekš koncerttūrē devās 2010. gadā, kad vairākās Latvijas pilsētās sniedza tango mūzikas koncertus.

Pašlaik kopā ar domubiedriem Džimu Matusu (Polija, ASV), īru sitaminstrumentālistu Šeinu Šanahānu, somu kanteles meistaru Timo Vēnenenu Laila iesaistījusies pasaules mūzikas ansamblī “TālaMana”, kas dibināts Dzintara ceļa projekta ietvaros. Projekts “Pa Dzintara ceļu…” sasaucas ar pasaulē pazīstamā starpkultūru mūzikas satikšanās projekta – Zīda ceļa ansambļa ideju. Viens no šā projekta dibinātājiem un pasaulslavenā čellista Jojo Ma līdzgaitniekiem ir izcilais sitaminstrumentālists, īru izcelsmes amerikānis Šeins Šanahāns, kurš ir arī koncertuzveduma “Pa Dzintara ceļu…” veidotājs.

“Projektā apvienojas mūzika, kas radusies un iedvesmojusies no kultūrām, kas bijušas ap seno Dzintara ceļu, kas veda no Baltijas jūras krastiem cauri centrālajai Eiropai līdz par Vidusjūrai, Grieķijai un Ēģiptei,” par ansambli saka paši “TālaMana” dalībnieki. Grupas nosaukums savieno latviešu un indiešu valodas sanskrita saknes, jo “tāla” ir gan indiešu ritma apzīmējums, gan, protams, vārds latviešu valodā.

“Ansambļa koncertos skanēs oriģinālmūzika, improvizācijas par senām tautu melodijām un mūsdienīgi aranžējumi – no dziļi liriskām baltu dziesmām līdz kaislīgi dedzīgiem Vidusjūras ritmiem un orientālām noskaņām, instrumentālā mūzika un dziesmas dažādās valodās – latviešu, poļu, ungāru, vācu, itāļu, grieķu un arābu. Tas aizvedīs aizraujošā muzikāli teatrālā ceļojumā pa leģendām apvītajiem dzintara tirdzniecības ceļiem,” vēsta koncertu producente Laila Baumane.

VARBŪT NODER 

1. VIII 20.00 Ainažu Kultūras namā

2. VIII 18.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

3. VIII 14.00 Ventspilī Livonijas ordeņa pils dārzā

6. VIII 19.30 Rīgā Kongresu namā

7. VIII 19.00 Ungurmuižas dārzā

8. VIII 20.00 Siguldā “CITROEN” autosalonā

Piedalās: Laila Saliņa (Latvija/ASV, balss, ģitāra, kokles), Džims Matus (Polija/ASV, grieķu lauta, ģitāra), Timo Vēnenens (Somija, kanteles).

Biļetes HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv un HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv.

Cena: 15 EUR.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+