×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Dzintara Čīčas likteņlīnijas koncertos

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Pagājušās sezonas labākais sirdsdziesmu izpildītājs Latvijā, TV3 jaunās sezonas “Izklausies redzēts” dalībnieks Dzintars Čīča klausītājiem šajā rudenī piedāvā jaunu koncertprogrammu “Likteņlīnijas”. Tas ir smeldzīgs stāsts par puisi, kas vairāk par visu vēlējās mīlēt.

“Tās ir likteņlīnijas, kas nosaka virzienu mūsu dzīves gaitām,” par jauno programmu spriež Dzintars Čīča. “Kad iedziedāju dziesmu “Likteņlīnijas”, zināju, ka tā klausītājus neatstās vienaldzīgus, jo tā ir mana personīgā pieredze. Varbūt tas ir neapzināti – taču par likteni skan daudzas manas dziesmas, sevišķi čigānu romances. Tāpēc esmu apkopojis dzirdētas un mazāk dzirdētas romances latviešu un čigānu valodā, kas kopā veido jaunu stāstu, ko esmu gatavs atklāt saviem mīļajiem klausītājiem,” teic Dzintars.

Kad vaicāju Dzintaram, kur viņš smeļas enerģiju, lai to dotu klausītājiem, viņš smaidot atbild: “Tās ir pavisam vienkāršas lietas – ģimene, draugi un daba. Enerģija sakārtojas tad, kad visu dara līdzsvarā. Lai cik aizņemts es darbos arī būtu, vienmēr atradīšu laiku savai privātajai dzīvei. Taču man īpaši nav nekur jāsmeļas enerģija, ko dot skatītājiem, – man tas notiek dabiski, no sirds, gluži kā satiekot savus mīļos aci pret aci.”

Ir mūziķi, kas gadiem uzstājas, bet nespēj uzvarēt, uz ko Dzintars nosaka: “Panākumu atslēga viennozīmīgi ir komandas darbs. Vispirms radošais jeb radīšanas darbs, pēc tam tehniskais darbs, lai visu sagatavotu tā, kā to redz un dzird klausītāji. Mūsu komanda nav liela, taču katrs savā jomā ir profesionālis, ar pieredzi – vistuvākie ikdienā ir producents un dziesmu autors Kaspars Antess un koncertmeistars, muzikālā darba vadītājs Anatolijs Livča. Mums vairs nav tā, ka kaut ko nejauši darām un nejauši sanāk. Mēs skaidri apzināmies, uz ko ejam. Bet man ir vēl viena, jā tā var teikt, rezerves panākumu atslēga – tie ir mani klausītāji, kuri man ir uzticīgi jau kopš bērnības, un vistiešākais apliecinājums ir pilnās zāles manos solokoncertos. Taču šī rezerves atslēga noteikti nedarbotos bez tā lielā darba, ko ieguldām kopā ar komandu.”

Arī šajā sezonā Dzintars piedalās aptaujā “Latvijas sirdsdziesmas” ar dziesmu “Dzīve kā seriāls”. Par jauno aptaujas dziesmu viņš teic: “Jā, dziesmā ir tieši manējā dzīve. Tieši par mani. Manuprāt, katram cilvēkam kaut kādos posmos dzīvē iet kā seriālos. Nav jau mierīgi. Ir gan augšā, gan lejā. Kā saka: kā pa amerikāņu kalniņiem. Un arī es savos 23 gados esmu piedzīvojis visādus kalniņus. Tagad esmu tā kā uz augšpusi.” Dziesmas autoram Kasparam Antesam ir savs stāsts par jauno dziesmu. “Man jau gandrīz vai bail rakstīt dziesmas Dzintaram – es kā pareģis mēdzu uzrakstīt to, kas ar Dzintaru pēc tam arī notiek. Tā bija ar dziesmām “Meitene un lauku zēns”, “Likteņlīnijas” un arī “Dzīve kā seriāls” ir kā stāsts par sevi, kas liek mainīties solistam personīgajā dzīvē. Dzintars ir ļoti mainīgs, taču patiess, ja viņam gribas drāmu, viņš to arī sarīko, pēc tam ilgi prāto, kā visu saglābt, – gluži kā meksikāņu seriāla varoņi. Par to arī ir šī dziesma,” atklāj Kaspars.

Šis rudens Dzintaram ir radoši ražīgs. Līdz oktobra beigām viņš apceļos Latviju ar soloprogrammu “Likteņlīnijas”, un paralēli ik dienu gatavosies un filmēsies TV3 šovā “Izklausies redzēts”. Dzintars arī turpina darbu pie sava trešā CD albuma ieraksta un uzstājas arī ar citiem nelieliem koncertiem.

 

Varbūt noder!!

23. IX 19.00 Tukuma kultūras namā

2. X 15.00 un 17.00 Rīgas Latviešu biedrības namā

7. X 19.30 Inčukalna tautas namā

15. X 17.00 Brocēnu kultūras centrā

16. X 15.00 Liepājas OC Rožu zāle

21. X 19.00 Rēzeknes kultūras namā

22. X 19.00 Limbažu kultūras namā

23. X 16.00 Bauskas kultūras centrā

28. X 19.00 Talsu tautas namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 5 – 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+