Apbrīno

Dzintara džezs ar Maestro un “Framest” 16


Komponists Raimonds Pauls.
Komponists Raimonds Pauls.
Foto – Leta

Valmieras Kultūras centrs 24. martā aicina uz Maestro Raimonda Paula un vokālās grupas “Framest” koncertu “Amber jazz”, kurā skanēs Maestro agrīnās daiļrades kompozīcijas vokālās grupas “Framest” mākslinieciskā vadītāja Jāņa Ķirša aranžijās.

Koncerta pirmajā daļā Maestro komponētās dziesmas skanēs a capella vokālās grupas “Framest” izpildījumā, bet otrajā daļā “Framest” sniegumu bagātinās Maestro Raimonds Pauls pie klavierēm. “Cik brīnišķīgi ir muzicēt kopā ar Maestro – izcils, jūtīgs mūziķis, kas daudzdimensionāli izspēlē notis un zina, kā tās aizvest līdz publikai. Liels gods būt kopā ar viņu uz vienas skatuves. Katra uzstāšanās ar Maestro ir nozīmīga,” neslēpj Jānis Ķirsis.

Programmā iekļautā Maestro mūzika piedzīvo jau piekto gadu desmitu – tās ir 60. gados rakstītas melodijas, kas izturējušas laika pārbaudi. 60. gadi ir laiks, kad oficiāli džezu joprojām “neiesaka”, tomēr tā popularitāte ir liela, un 60. gadu beigas var dēvēt par Latvijas džeza mūzikas “zelta” laikmetu – populārais komponists un pianists Raimonds Pauls vada Rīgas estrādes orķestri, kas ir viens no labākajiem džeza kolektīviem Padomju Savienībā. “Rakstot disku un programmu, mums bija skaidra koncepcija. Pirms 50 gadiem Maestro bija mūsu vecumā un aizrāvās ar džeza mūziku. Tajā laikā izpildītāji, kādi bija, tādi bija, nevarēja runāt par autentisko džezu, kādu spēlēja citur pasaulē. Latvijā tā bija estrādes mūzika. Džeza mūzika ieintriģēja izveidot 60. gadu džeza mūziku mūsu skanējumā, ar mūsu vokālajām īpatnībām. Kods bija tik pateicīgs, process bija ļoti vienkāršs. Tas padevās viegli. Diezgan apzināts solis, jo vēlākos gados Maestro aizgāja radošajos plašumos. Kopā ar Maestro spēlēt 60. gadu džeza mūziku – tas ir unikāli,” atklāj Jānis un piebilst, ka koncertā skanēs arī Latvijā zināmi hiti, tādi kā “Kūko, kūko”, “Mēs tiksimies martā” vai “Elēģija”. Maestro radošā mūža stūrakmeņi.

Koncertā kā īpašais viesis uzstāsies arī jaunais dziedātājs The Ludvig, kas šogad “Supernovas 2017” finālā palika otrajā vietā. Maestro jaunā dziedātāja balss tembru raksturoja kā nobriedušu un ļoti simpātisku. “The Ludvig Maestro iedeva nekur nedzirdētu melodiju. Kaut kādā ziņā tas būs pirmatskaņojums. Maestro vienmēr ir palīdzējis jaunajiem māksliniekiem. Par The Ludvig varu teikt, ka viņš ir jauns talants, ar tīru interpretāciju pret mūziku. Es tāpat kā Maestro uzskatu, ka jaunie ir jāatbalsta. Cenšos strādāt ikdienā – pieskatīt un atbalstīt. Brīnišķīgs talants,” atklāj Jānis.

Pavadošajā sastāvā kopā ar Maestro spēlēs mūziķi Dāvis Jurka (saksofons), Ivars Arutjunjans (bungas), Edvīns Ozols (bass).

 

24. III 19.00 Valmieras kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 10 – 25

LA.lv