×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Dzintara Dziesmas vēsturē: Jaunas vēsmas ienes “Līvi” un “Zīlīte” (2)

Foto no Kinofotofonofonda arhīva.Foto no Kinofotofonofonda arhīva.

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

1982.gadā Mikrofona aptauja norisinājās ar sentimentālu piesitienu. Pēdējo reizi uzvarēja Raimonda Paula dziesma. Tā bija “Cielaviņa”. Un es pēdējo reizi vadīju Mikrofona lielo koncertu. Bet, ja kaut kas beidzas, kaut kas arī sākas. Un tā pirmo reizi aptaujas topā iekļuva “Līvi” ar “Zīlīti”, kas ierindojās 3.vietā. Tā bija Ērika Ķiģeļa dziesma ar Treimaņa-Zvārguļa vārdiem. Aptaujā togad piedalījās 50 000 klausītāju un populārākās dziesmas tika iekļautas skaņu platē. Atceros, bija “Mikrofons 82” un papildus iznāca mazā skaņu plate, kurā bija iekļautas vēl trīs aptaujas populārākās dziesmas.

Grupas “Līvi” vēsture bija diezgan raiba. Ēriks Ķiģelis septiņdesmitajos gados pārcēlās uz Liepāju, tur nodibināja jaunu grupu, kurai kopā ar Juri Pavītolu deva nosaukumu “Līvi”. Tad Ķiģelis atstāja “Līvus” un nodibināja grupu “Corpus”. Tieši “Corpus” sastāvā Ēriks sacerēja populārākās dziesmas, kā “Vēju muzikants”, “Mazais sapnītis”, un arī “Zīlīte”. Tad atkal Ēriks atstāja “Corpus” un atgriezās “Līvos”, un tieši tad “Līvi” kļuva par vienu no populārākajām un nozīmīgākajām latviešu rokgrupām. Slavas ceļš sākās 1981.gadā, kopā ar “Credo” uzvarot Republikas skatē, un par vieno no Vislatvijas hītiem kļūstot “Zīlītei” “Līvu” izpildījumā.

1982.gada koncertā putnu tematiku papildināja arī viesmākslinieki. Lai noslēguma koncerts būtu jestrāks, tika pieaicināts aktieru ansamblis – Juris Strenga, Edgars Liepiņš, Varis Vētra, Rolands Zagorskis – un viņi toreiz nodziedāja ļoti populāro “Mazo putniņu deju”.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas. Šobrīd ikviens “Amigo Dzintara dziesmu” mājas lapā vai pa bezmaksas telefonu var nobalsot par sev tīkamāko dziesmu no deviņām marta pretendentēm. Divas populārākās iekļūs finālā, lai pavasarī sacenstos par gada tautā iecienītākās dziesmas titulu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cienījamais Gunārs Jēkabsons, ja ko grib stāstīt par grupu LĪVI, varēja arī painteresēties rūpīgāk par šo grupu. LĪVI jau spēlēja 1973.gadā. Ēriks Ķģelis tika pieaicināts 1976.g.

Draugiem Facebook Twitter Google+