×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Dzintara dziesmas vēsturē: Lustīgākā dziesma duetam – “Zilie lini”

Foto no MicRec arhīvaFoto no MicRec arhīva

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Vasarā arvien vairāk laika pavadu pie jūras Vidzemē, un jūlijs ir linu ziedēšanas laiks. Tāpēc nevilšus nāk prātā Raimonda Paula un Alfrfēda Krūkļa dziesma “Zilie lini”, kurā ir frāze: “Sargies zilo linu jūras”.

Raimonda Paula un Alfrēda Krūkļa dziesma “Zilie lini” Ojāra Grīnberga un Margaritas Vilcānes izpildījumā ieguva otro vietu 1969. gada “Mikrofona” aptaujā. Togad tā vispār bija Ojāra Grīnberga aptauja. Viņš uzvarēja ar melodiju “Dziesma nenosalst”. Arī trešajā vietā ierindojās Ojāra dziedātā dziesma “Sens ir tas stāsts”, kuru viņš joprojām uzskata par hītu numur viens. Ceturtajā vietā bija “Nepārmet man” – arī Ojāra dziedājums.

Ojārs Grīnbergs pats diesmu “Zilie lini” vairāk saista ar Rostokas festivālu, jo ar “Zilajiem liniem” viņš kļuva par šī festivāla laureātu. Publika ierindoja dziesmu otrajā vietā, un žūrija tai deva trešo. Savukārt Margarita Vilcāne “Zilos linus” atceras ar lielu patiku, uzskatot, ka toreiz tā bija lustīgākā dziesma, kas jebkad uzrakstīta duetam.

Pašu pirmo reizi “Zilie lini” izskanēja Filharmonijas zālē. Pēc tam Ojārs ar Margaritu apbraukāja plašas teritorijas, tai skaitā Krieviju, kur šo dziesmu dziedājuši daudzviet. Vēlāk to iedziedāja Larisa Mondrusa, un pēc kāda laika “Zilos linus” pat vairāk sāka piedēvēt viņai, nevis Ojāram un Margaritai. Par to Margarita gan saka, ka galvenais, lai tā vēl joprojām skan – ja dziesma dzīvo, tad tā ir to vērta.

Dziesmas teksts ir diezgan sarežģīts, taču interesants, melodija – skaista un patiesi jauka, ir vērts to atcerēties. “Zilie lini” var būt lieliska kopdziesma pie ģimenes viesību galda vai draugu kompānijā.

Lieliskās latviešu dziesmas vislabākajās tradīcijās turpina apkopot arī “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja. Tās trešā sezona atsāksies augustā, bet vasaras tūre pašlaik rit pilnā sparā, vedot tautā populārākās melodijas un māksliniekus pie mūzikas cienītājiem visā Latvijā. Šonedēļ, 24. jūlijā ar krāšņu brīvdabas koncertu un zaļumballi “Amigo Dzintara dziesmas” viesosies Ogres estrādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+