×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Dzintara dziesmas vēsturē. Mirdzas Zīveres ēra “Rudens ogle”

Foto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvaFoto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Mirdzas Zīveres triumfa gājiens latviešu mūzikas lauciņā bija spēcīgs un paliekošs. Viņa kļuva par fenomenu arī “Mikrofona” aptaujas vēsturē, kur uzvarēja četras reizes un 1977.gadā pirmajā pieciniekā bija pārstāvēta ar veselām trīs dziesmām. Starp tām bija arī “Rudens ogle”.

Šī Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesma 1977.gada aptaujā ieņēma ceturto vietu. Lielā mērā panākumi balstījās uz grupas “Modo” talantīgo mūziķu pleciem. Uz šo kolektīvu Mirdza pārnāca no Ādažu “Suvenīra” un dziedāja līdz 1982.gadam, kad grupa beidza pastāvēt, un sākas “Opus” ēra. “Modo” patiešām bija spēcīgs sastāvs. Sākotnēji viņa dziedāja kopā ar Aiju Kukuli un Pārslu Gebhardi, bet mūziķu vidū bija tādi spēcīgi un populāri mākslinieki kā Gunārs Šimkus, Vjačeslavs Mitrohins, Vladimirs Boldirevs, Boriss Bandlihs un, protams, Zigmars Liepiņš.

Interesanti, ka šajā gadā speciālistu žūrija par labāko solisti atzina nevis uzvarētāju Noru Bumbieri, bet gan Margaritu Vilcāni, kura aptaujā triumfēja 1970.gadā ar “Balto sauli” un 1971.gadā ar “Teic, kur zeme tā”. Taču tad tikai sākās Mirdzas Zīveres ēra. Tās pamati tika likti ar Raimonda Paula dziesmām, kuru vidū ir arī “Rudens ogle”. Pie pirmās lielās uzvaras viņa tika jau 1978.gadā, kopā ar Aiju Kukuli nodziedot “Tai pilsētā”. Gadu vēlāk sekoja uzvara ar “Es aiziet nevaru”, tad pēc dažiem gadiem nāca “Lūgums” un pēc tam vēl nākamajā gadā “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”. Tā Mirdza kļuva par četrkārtēju “Mikrofona” aptaujas laureāti un vienu no spilgtākajām solistēm latviešu estrādē.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas. Par septembra dziesmām ikviens mūzikas cienītājs var nobalsot www.dzintaradziesmas.lv, pa bezmaksas telefonu 807 000 00 vai draugiem.lv Amigo lapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+