×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Dzintara dziesmas vēsturē: “Mežrozīte” sarkdama zied no paaudzes paaudzē

Latvijas radio arhīvsLatvijas radio arhīvs

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Ir aizvadīts gads, kopš raidījumā “Dzintara dziesmas”, ko mobilo sakaru operators Amigo piedāvā kopā ar Latvijas Radio 2, izskan rubrika “Dzintara dziesmas vēsturē”. Turklāt šajā pavasarī atzīmējam leģendārā “Mikrofona” 50. gadadienu. Tāpēc, atceroties mūsu, latviešu mūzikas labākās dziesmas – dzintara dziesmas, turpmāk piedāvāsim stāstus par šīm melodijām. Esmu pārliecināts, tie pamodinās emocijas – īpaši tiem, kuri kopā ar šīm dziesmām auguši un krājuši savu muzikālo pieredzi.

Laikam būs tikai pašsaprotami sākt ar dziesmu, ko varam dēvēt par pirmo dziesmu. Tas bija 1968. gads, “Mikrofona aptaujas” pirmais koncerts un pirmā kronētā dziesma. Tā bija “Mežrozīte”.

Šīs īpašās dziesmas ceļš pie klausītājiem arī sākās īpaši. Daudzi to varbūt jau ir aizmirsuši, bet citi, iespējams, nemaz nezina, taču 1963. gadā Raimonds Pauls sāka vadīt Rīgas Estrādes orķestri (REO). Tāpat kā daudzi citi braukāja pa valsti un spēlēja un dziedāja – to, ko tā laika valsts iekārtā drīkstēja spēlēt un dziedāt. Bet gribējās kaut ko vairāk, kaut ko savu – latviskāku. Tāpēc 1968. gada 27. novembrī, trešdienā, filharmonijā notika pirmais Raimonda Paula autorkoncerts, kas faktiski aizsāka mūsdienu populārās Latviešu mūzikas vesturi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+