×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Dzintara izteikumus vērtēs Drošības policija

Politiskās apvienības “Saskaņas centrs” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Valērija Agešina iesniegums par nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara izteikumiem intervijā “Neatkarīgajai Rīta Avīzei” (NRA) būs jāvērtē Drošības policijai (DP).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, Agešina iesniegums par Dzintara izteikumiem laikrakstam ir pārsūtīts DP. Pats Agešins jau esot par to informēts.

Kā ziņots, marta sākumā Agešins vērsās ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, jo uzskatīja, ka Dzintars intervijā NRA paudis izteikumus, kuri, iespējams, bijuši vērsti uz nacionālā un etniskā naida kurināšanu.

NRA 27.februāra numurā bija publicēta intervija ar Dzintaru, kurā viņš teicis: “9.maijs ik gadus mums atgādina, ka joprojām esam apdraudēti, ka eksistē rusifikācijas draudi un ka joprojām te dzīvo milzīgs skaits Latvijas ienaidnieku, kuri pirmajā izdevīgajā mirklī aizmirsīs visu, kas solīts no tribīnes vai naturalizācijas eksāmenos, un nodos Latvijas valsti.”

Agešins arī pastāstīja, ka pēc viņa paziņojuma par vēršanos Ģenerālprokuratūrā interneta vietnē “www.tautastribunals.eu” publicēti rusofobiski apzīmējumi, kā arī draudi viņam. Agešins, piemēram, nodēvēts par “krievu nacistu”, “okupantu švali”, “nacistveidīgo slepkavu”. “Tu un tavi tautas brāļi tuvākā laikā saņemsiet to, ko esat pelnījuši. Nav iznācis satikt nevienu tautu, kura par krieviem būtu izteikusies pozitīvi,” rakstīts iepriekšminētajā interneta vietnē. Draudētāji arī sola, ka atriebība būs prātam neaptverama.

Saistībā ar minētajiem draudiem un aizvainojošajiem apzīmējumiem Agešins jau vērsies DP, kas solījusi viņa iesniegumu izvērtēt.

LETA jau iepriekš ziņojusi, ka mājaslapu “www.tautastribunals.eu” izveidojis Vācijā dzīvojošais Latvijas cilvēktiesību aizstāvēšanas grupas “Helsinki – 86” dibinātājs Linards Grantiņš, kurš sevi pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla (LRTT) priekšsēdētāju.

Viņš savā mājaslapā regulāri paziņo par “augstākā soda mēra” piespriešanu dažādām Latvijas amatpersonām un citiem, kuri izpelnījušies viņa dusmas. Savukārt DP jau agrāk atzinusi, ka veic pastāvīgu tribunāla darbības aktivitāšu monitoringu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+