Mobilā versija
-3.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

“Dzintara laikmets” – izstāde par dzintara daudzveidīgo dabu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Edgara Iltnera glezna "Dzintara meklētāji", kas kalpojusi par iedvesmas avotu izstādei "Dzintara laikmets".

Šodien atvērta un līdz 26. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs apskatāma Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde “Dzintara laikmets”, vēsta muzejs.

Projekta mērķis ir pētīt dzintaru kā vienu no latviešu identitātes simboliem un jaunā gaismā parādīt tā izpausmes no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Ekspozīcija atklāj dzintara jēdzienu daudzos aspektos – dzintars kā mākslas objekts, kā dizaina elements, kā zīmola nosaukums, kā vietvārds, kā personvārda fenomens, kā suvenīrs, kā literārā teksta iedvesmotājs un tamlīdzīgi. Izstādē skatāmi ne tikai dizaina priekšmeti, gleznas, fotogrāfijas, tēlniecības objekti, instalācijas, speciāli veidota animācija, bet arī sadzīves priekšmeti, suvenīri, amatieru fotogrāfijas, teksti, dziesmas un dažādu ar dzintaru saistītu zīmolu grafiskās zīmes.

Par vienu no iedvesmas avotiem izstādei ir kalpojis gleznotāja Edgara Iltnera audekls “Dzintara meklētāji” (1959), kurš šobrīd atrodas Liepājas Vēstures un mākslas muzeja krājumā. Vairāki Latvijas mākslinieki tika aicināti iepazīties ar izpētes materiāliem un ir piekrituši veidot jaundarbus īpaši projektam “Dzintara laikmets”. Izstādē piedalās Kristians Brekte, Ieva Iltnere, Sandra Krastiņa, Liene un Maija Mackus, Māris Maskalāns, Modris Sapuns, Andris Vītoliņš, Ivars Drulle un citi autori.

Paralēli izstādei top atraktīvs un izzinošs plašai auditorijai domāts izdevums “Dzintara laikmets”. Grāmatas ideja ir ne tikai dokumentēt projektu, bet arī iepazīstināt un popularizēt Latviju caur dzintaru kā latviešu nacionālo simbolu.

Izstādes koncepciju ir izstrādājusi LNMM Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolektīvu. Izstādes scenogrāfiju veido mākslinieks Kristians Brekte. Grāmatas un izstādes grafiskā dizaina autore ir jaunā māksliniece Una Bergmane.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+