×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

“Dzintariņš” aicina uz 60 gadu jubilejas koncertiem

Foto: LETAFoto: LETA

Izcilais Latvijas bērnu tautas deju ansamblis (TDA) “Dzintariņš” četros koncertos aicina skatītājus un bijušos dejotājus dalīties 60. jubilejas svinību priekā, portālu LA.lv informēja TDA “Dzintariņš” komunikācijas konsultante Līga Greiškane.

TDA “Dzintariņš” jubilejas ieskaņas koncertu sērija jau sākta 1. februārī atjaunotajā Talsu tautas namā. Nākamā kolektīva uzstāšanās paredzēta 22. februārī Jaunolaines kultūras namā, pēc tam dejotāji 1. martā viesosies Jelgavas kultūras namā, bet grandiozais 60. jubilejas koncerts notiks 18. martā Latvijas Nacionālajā operā.

“Tie ir svētki ne tikai pašreizējiem “Dzintariņa” audzēkņiem, bet arī tiem, kuri dejot ved savus bērnus un mazbērnus. Jubilejas pasākumos uz skatuves satiksies divgadnieki ar pašiem pirmajiem kolektīva dejotājiem, kuriem pašiem tagad ir 60 un vairāk gadu,” stāsta kolektīva mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga, kura ir vairākkārtēja vispārējo, kā arī skolēnu dziesmu un deju svētku virsvadītāja.

Tautas deju kolektīva “Dzintariņš” pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņa vadītāja, izcilā deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate kopā ar saviem mazajiem dejotājiem pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, kur “Dzintariņa” dalībnieki dejo arī pašlaik. Jau pēc neilga laika skatītājus priecēja pirmās koncertprogrammas – latviešu un citu tautu deju virknes, krāšņi pasaku uzvedumi, kā arī kolektīvs devās pirmajā koncertā ārpus Latvijas – uz Igauniju. Regulāri koncerti Z. Zeltmates vadībā padarīja “Dzintariņu” par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā. Arī pēdējos desmit gados “Dzintariņa” dejotāji piedalījušies neskaitāmos festivālos Vācijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Ungārijā, Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Itālijā, Spānijā, Japānā, Meksikā, un no daudziem mājās atvestas godalgas.

Tagad bijušās mākslinieciskās vadītājas iesākto darbu veiksmīgi turpina viņas meita Olga Freiberga, kurai palīdz divas kādreizējās kolektīva dejotājas – Sanita Misika un Gunta Rudene.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+