×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

“Dzintariņš” krāšņi nosvin 60 gadus

Foto: LETAFoto: LETA

Izcilais Latvijas bērnu tautas deju ansamblis “Dzintariņš” otrdien, 18. marta vakarā, piedaloties vairāku paaudžu dejotājiem vecumā no diviem līdz 65 gadiem, Latvijas Nacionālajā operā spoži nosvinēja 60 gadu pastāvēšanas jubileju, portālam LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Greiškane.

“Dzintariņa” mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga saņēma atzinības rakstus no Saeimas, ministrijām un Rīgas domes par pašaizliedzīgu darbu vairāku desmitgažu garumā.

Īpašajā jubilejas koncertā kolektīva esošie un bijušie dejotāji skatītājus priecēja ar tām dejām, kuras vislabāk raksturo kolektīvu. Starp tām bija ne tikai tradicionālās latviešu, bet arī meksikāņu, ebreju, somu un amerikāņu tautas dejas. Īpaši tika uzteiktas tās kompozīcijas, kuru horeogrāfija radīta maestro Raimonda Paula mūzikai. Grandiozais pasākums tika noslēgts ar “Dietin’ dej lieli, mazi”, kurā uz skatuves sadejojās “Dzintariņa” absolventi un paši mazākie audzēkņi no divu gadu vecuma.

“Šo koncertu es veltu savas mammas, “Dzintariņa” dibinātājas Zinaīdas Zeltmates piemiņai,” noslēguma teica viņas meita, pašreizējā mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga, kura kolektīvu vada no 1991. gada.

Zinaīdas Zeltmates un arī Olgas Freibergas nenovērtējamo ieguldījumu uzteica arī pasākuma prominentie viesi – bijusī “Dzintariņa” dejotāja un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, kādreizējais kolektīva audzēknis, tagad Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis un citi. Ansambli nozīmīgajā jubilejā sveica arī pārstāvji no citiem tautas deju kolektīviem. Starp suminātājiem bija arī “Dzintariņa” draugi no Vācijas pilsētas Brēmenes, pārstāvji no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrijas Mazās ģildes, kā arī bijušie dejotāji, viņu vecāki, kolektīva draugi un atbalstītāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+