Kultūra
Mūzika

Dzintaros aicinās “Artissimo” 0


“Viņš ir labākais no vijolniekiem, kurus esmu dzirdējis. Pilnībai vistuvākais,” tā V. Repinu reiz raksturojis leģendārais vijolnieks un diriģents Jehudi Menuhins.
“Viņš ir labākais no vijolniekiem, kurus esmu dzirdējis. Pilnībai vistuvākais,” tā V. Repinu reiz raksturojis leģendārais vijolnieks un diriģents Jehudi Menuhins.
Publicitātes foto

Pirmdien, 3. jūlijā, Dzintaru koncertzālē šīsvasaras mūzikas festivālu vainagā atkal spoži iemirdzēsies elegantais Hermaņa Brauna fonda lolotais “Artissimo”.

Tā programma arī šogad veidota bagātīga un rosinoša, tomēr viens no vilinošākajiem notikumiem ir pasaules slavenības – izcilā Šveicē un Itālijā dzīvojošā krievu vijolnieka Vadima Repina – uzstāšanās atklāšanas koncertā (3. jūlijā plkst. 19) kopā ar vienu no Krievijas spožākajām mūziķu kopām – Tatarstānas Republikas Valsts simfonisko orķestri no Kazaņas mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Aleksan­dra Sladkovska vadībā. Novosibirskā dzimušais zēns jau 11 gadu vecumā vinnēja zeltu Lipiņska un Veņavska konkursā Polijā un 15 gadu vecumā uzstājās Ņujorkas koncertzālē “Carnegie Hall”. 1989. gadā Briselē, izturējis sacensību maratonu 40 dienu garumā, viņš kļuva par prestižā Karalienes Elizabetes Starptautiskā konkursa uzvarētāju – visjaunāko tā vēsturē.

Otrdien, 4. jūlijā, plkst. 18 Dzintaru Mazajā zālē skanēs krievu kamermūzikas pērles izcilā mecosoprāna Irinas Dolženko un spožās pianistes, festivāla dvēseles Innas Davidovas izpildījumā. Koncerts būs veltīts dueta sadarbības 25. gadskārtai. Pēc intimitātes un smalkuma apdvestās noskaņas pavisam atšķirīgas enerģētiskā vēstījuma izjūtas sola Džodži Hirotas vadītās japāņu taiko grupas “Taiko Drummers” uzstāšanās turpat Lielajā zālē (plkst. 20). Japāņu uztverē taiko ir ne vien lielvēdera bungas, bet gan mistisks instruments ar gandrīz divtūkstoš gadu senu vēsturi. Bungu virtuozs, sešus soloalbumus ieskaņojušais Džodži Hirota – viens no visspilgtākajiem japāņu mūziķiem – šobrīd dzīvo Anglijā un ir viens no “world music” nekronētā karaļa Pītera Geibriela tuvākajiem līdzgaitniekiem. Bet trešdien, 5. jūlijā, plkst. 19 Lielo zāli pieskandinās nemirstīgas operešu melodijas, spožajā solistu zvaigznājā mirdzēs arī mūsu Sonora Vaice.

LA.lv