Kultūra
Mūzika

Maestro mūzikas koncerts Dzintaros0


Raimonds Pauls
Raimonds Pauls
Publicitātes foto

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē 12. janvārī “Raimonda Paula mūzikas koncerts” ar Latvijas Radio bigbendu, Kristīni Prauliņu, “Radio Trio” un vokālo grupu “Framest”. Maestro jaunākajā koncertprogrammā piedāvā mūziku, kas tapusi no 60. gadiem līdz pat mūsdienām.

Maestro Raimonda Paula personība iezīmē veselu laikmetu Latvijas mūzikā un katram latvietim atpazīstamu rokraksta kodu. Viņa bagātā radošā iztēle apvienojusi latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas un elementus ar modē nākošiem strāvojumiem, allaž spējot radīt aktuālu, visiem interesantu un reizē ārkārtīgi demokrātisku mūziku.

Koncerta centrā būs Maestro rakstītā kino mūzika. “Sāku vandīties pa saviem papīriem un konstatēju, ka esmu 30 filmām mūziku rakstījis. Un tagad es tās tēmas sāku atkal vilkt ārā. Man sevišķi patīkami bija nospēlēt to pašu tēmu “235 miljoni seju”, tā ir dokumentālā filma, viena no pirmajām, kam es rakstīju mūziku. Tad vēlāk sekoja šedevri – “Vella kalpi”, arī J. Streiča un A. Brenča slavenās filmas,” stāsta R. Pauls.

Jaunākā filma ar Paula radītu mūziku ir Annas Vidulejas “Homo novus”, kas tapusi simtgades programmas ietvaros, bet koncertā skanēs “Kino fantāzija”, kas ir jauns skatījums uz Maestro rakstīto mūziku leģendārajām latviešu filmām “Ilgais ceļš kāpās”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Depresija”, “Klāvs – Mārtiņa dēls”, “Likteņdzirnas” un citām, ar kurām komponists retrospektīvi atskatās uz savas kino mūzikas vēsturi.

Šajā vakarā izskanēs arī jaunas R. Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem no albuma “Kontrasti”, ko izpildīs Paula iemīļotā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa. Ātri ritmi šajā albumā mijas ar lirisku džeziskā noskaņu gammu. Vēl klausītājiem tiks piedāvāta mūzika no albuma “Amber jazz”, kurā skan 60. gados Maestro sacerētās estrādes melodijas, tostarp pirmā R. Paula ieskaņotā dziesma “Nenosūtītā vēstule” un daudzas citas, kurām džeza aranžējumus piecām balsīm un instrumentālam ansamblim veidojis Jānis Ķirsis. Koncertā izskanēs Latvijas estrādes vēsture ar vokālo grupu “Framest” un Latvijas Radio bigbendu!

12. I 19.00 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 10 līdz 20.

LA.lv