×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Dzintaros skanēs karaliskās “The Queen’s Six” balsis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. decembrī Dzintaru koncertzālē viesosies patiesi karaliski ciemiņi – sešbalsīgs vīru ansamblis no Lielbritānijas “The Queen’s Six”, karaliskās Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Dzintaru koncertzālē Ziemassvētku festivāla koncertā dziedoņi izpildīs iemīļotas Ziemassvētku dziesmas un klasiskās mūzikas skaņdarbus.

Vīru ansamblis “The Queen’s Six” ir dibināts 2008. gadā, kad Lielbritānija atzīmēja 450. jubilejas gadu kopš Anglijas karalienes Elizabetes I kronēšanas. Pateicoties šim nosaukumam, arī aizgūts kolektīva nosaukums – karalienes sešinieks. Visi ansambļa mūziķi ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki – koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, regulāri uzstājoties aptuveni astoņas reizes nedēļā. Pateicoties tam, ka ansambļa dalībnieki kapelā dzied katru dienu, “The Queen’s Six” piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums.

Kolektīva repertuārs aptver ļoti plašu diapazonu no viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses polifonijai, krāšņiem madrigāliem un tautas dziesmām līdz pat džeza mūzikai un popmūzikas dziesmu aranžējumiem.

Starp nesenākajiem “The Queen’s Six” projektiem jāatzīmē kompaktdisks “Christmas 2015”, kas rakstīts prestižajam BBC mūzikas žurnālam, kā arī Tjudoru un karaļa Jēkaba laika laicīgās mūzikas ieraksts “Her Heavenly Harmony: Profane Music from the Royal Court”. “The Queen’s Six” dziedātāji ārpus darbības ansamblī ir uzstājušies kopā ar labākajiem vokālajiem kolektīviem, tostarp “Polyphony”, “The BBC Singers”, “The Cardinall’s Musick”, “Collegium Vocale Gent”, “The Gabrieli Consort”, Exaudi”, “The King’s Consort”, un “The Tallis Scholars”.

Dzintaru koncertzālē gaidāmā koncerta programmā aptverta balss iespēju panorāma no renesanses skaistuma tīrības līdz tradicionālajiem dziedājumiem un populārām Ziemassvētku dziesmām. Programmā iekļauta arī ievērojamo angļu mūzika –  madrigālu meistars Viljams Bērds un nepārspējamo polifono režģu komponists Tomass Tallis, kā arī karalienes Elizabetes mīļākais komponists Mihaels Pretoriuss, kura mesas un himniskās kantātes bija īpaši iecienītas vācu protestantu baznīcā. Programmu papildinās romantiski dziedājumi – Pētera Čaikovska un angļu 19. gadsimta mūzika – rāma ziemas ainava Gustava Holsta “In the Bleak Midwinter”, kā arī skaistākie Ziemassvētku korāļi.

Koncerta otrā daļa jau ar nedaudz neakadēmisku piesitienu. Gan angļu un austriešu tradicionālie dziedājumi oriģinālos aranžējumos, gan visiem pazīstamās un līdzi dungojamās Ziemassvētku dziesmas.

 

Varbūt noder!!

Koncerts – 29. XII 19.30 Dzintaru koncertzālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+