×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Dzintars Čīča ar dvēseli vaļā pie saviem klausītājiem (3)

Foto - LETAFoto - LETA
Varbūt noder!!!

13. III 15.00 Rīgas Latviešu biedrības namā

17. III 19.00 Ventspils Kultūras centrā

18. III 19.00 Jēkabpils Tautas namā

19. III 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

2. IV 17.00 Alūksnes Kultūras centrā

8. IV 19.00 Bauskas Kultūras centrā

9. IV 19.00 Jūrmalā Kauguru kultūras namā

14. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā

15. IV 19.00 Talsu tautas namā

Biļešu tirdzniecība – "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv, uz koncertu Ventspilī – "Biļešu servisa" kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: 6 līdz 10 EUR.

Ar jauniem mērķiem mūzikā un jaunu soloprogrammu “Dvēsele vaļā” 13. martā Latviešu biedrības namā pie Latvijas klausītājiem atgriezīsies dziedātājs Dzintars Čīča. “Aizvadītais pusotrs gads gan manā privātajā, gan profesionālajā dzīvē ir sagādājis daudz piedzīvojumu un pārdzīvojumu. Tā man kā mūziķim bija ilgi gaidīta iedvesma,” atklāj Dzintars. “Es gribu meklēt dziļāku jēgu mūzikā, bet dzīvē – noturīgākas vērtības.”

Šis bijis Dzintara radošo meklējumu laiks. “Radošajiem vienmēr uz kādu brīdi ir jāsagriež pasaule kājām gaisā, lai būtu atkal iemesls sasniegt to ļoti vēlamo gandarījumu par sava darba rezultātu. Tas brīdis, kad mūziķim viss notiek viegli un veiksmīgi, nav tas produktīvākais,” atklāj Dzintars.

Viņš neslēpj, ka atgriezties uz skatuves viņu pamudināja Kaspars Antess, kurš bija radījis jaunu koncertprogrammu. “Kad sāku par to domāt, izjutu patīkamu saviļņojumu, un manā atmiņā atausa tā klausītāju mīlestība un aplausi, ko saņēmu. Esmu drošs, ka savus klausītājus zaudējis neesmu, jo tas prombūšanas laiks nebija tik garš. Pusotrs gads ir veselīga pauze. Man reizēm žēl to mūziķu, kuri cenšas būt priekšplānā visu laiku – tas klausītājus nogurdina. Spriežot pēc klausītāju vēstulēm un intereses par koncertiem, mans klausītāju skaits varbūt pat ir audzis,” smaidot nosaka Dzintars. Cik viegli vai grūti ir sagatavot programmu un atgriezties uz skatuves, Dzintars atklāj pats: “Sākumā mazliet bailīga sajūta. Bailīga tāpēc, ka balss neskanēja tā, kā skanēja iepriekš. Vajadzēja trīs četrus mēģinājumus, lai balss atgrieztos. Nebija jau pilnībā pazaudēta, bet bija tāda sajūta, ka balss valda pār mani, bet ir jābūt tā, ka tu pats valdi pār balsi. Es biju uztraucies par to. Man bija sajūta, ka arī tālāk tā būs, ka balss valdīs pār mani. Vajadzēja atgūt pārliecību.”

Dzintars pie saviem klausītājiem atgriežas ar īpaši pārdomātu programmu. “Es šoreiz gribēju dvēselisku programmu, nevis skaļu šovu. Tās ir dziesmas ar saprotamiem, tomēr dziļdomīgiem tekstiem par dzīvi. Tās ir dziesmas, kuras bez emocijām nevar izskanēt, to izpildīšana no manis prasa daudz. Šobrīd es šajās dziesmās burtiski dzīvoju, tās veido manu domāšanu. Tās ir gan senākas estrādes dziesmas, kuru autori ir Raimonds Pauls un Ivars Vīgners, gan jaunas dziesmas, kuras man sarakstījis Kaspars Antess,” nosaka Dzintars. Dziedātājs neslēpj, ka komponists, kurš bijis viņa dzīvē liktenīgs, ir R. Pauls. “R. Pauls man bērnībā deva zaļo gaismu, speciāli man sarakstīja arī pāris dziesmas. Bet pēdējos gados man dziesmas raksta Kaspars Antess – mums ir līdzīgas gaumes, un viņa dziesmas ir lipīgas. Jaunākā “Likteņlīnijas” jau klausītājiem ir iepatikusies,” atklāj Dzintars.

Dzintaru droši var saukt par pieredzes bagātu dziedāju, jo ar panākumiem dažādos konkursos viņš piedalījās no desmit gadu vecuma. Kā pats Dzintars saka: “Nekad nav par ātru, ja tam ir lemts notikt, piedevām – veiksmīgi. Mana Sabiles skolotāja virzīja mani dažādos konkursos, bet pa īstam man veicās tad, kad konkursā “Jaunās Zvaigznes” izpelnījos R. Paula uzmanību, tad arī sekoja bērnu Eirovīzija un albums.”

Dzintars nekad nav slēpis, ka viņam, neskatoties uz savu jaunību, patīk dziedāt šlāgermūziku. Kā pats saka: “Sirdij nepavēlēsi. Es varu uzdziedāt kaut ko jauneklīgāku, bet dziedāt man patīk melodisku estrādes mūziku. Uzskatu, ka šlāgeris ir vienkārša, saprotama mūzika, kuru nevajag nolikt malā. Tas jau nenozīmē, ka šlāgeri var dziedāt tikai no 50 un vēl vecāki. Kā mans piemērs pierāda, var dziedāt arī no 16, 17, 18 gadiem. Galvenais, jādara tas, ko sirds liek. Es paļāvos un līdz šai dienai neko nenožēloju. Es arī turpināšu to ceļu, ko tagad eju.” Dzintars atgriezīsies “Latvijas šlāgeraptaujā” jau pavasara posmā ar savu jaunāko dziesmu “Likteņlīnijas”. Viņš neslēpj un teic: “Tā man ir īpaši tuva aptauja, kurā uzvarēju divas reizes. Šlāgeraptaujas komanda man ļoti patīk un vienmēr prieks pie viņiem filmēties. Tāpat arī šlāgeraptaujas skatītāju sirsnīgās vēstules vienmēr sasilda.”

Vēl īsi pirms atgriešanās uz skatuves Dzintaram vaicāju, kas viņam šajā pusotra gada laikā pietrūka un vai viņš ko mainītu un darītu citādi? “Es skatuvi nepametu, nesaņēmu arī nekādus projektu piedāvājumus. Tā bija vajadzīgā pauze. Man patiesībā šajā laikā nekā būtiska nepietrūka, jo es daudz strādāju vienkāršu darbu. Man izveidojās ģimene, līdz ar to man tagad nākas gādāt arī par viņiem, vairs neesmu viens, nevaru tikai lidot pa mākoņiem un sapņot par karjeru. Es dzīvi tagad uztveru reālāk. Ja justu, ka atkal vajadzīga radoša pauze, lai turpinātu labi muzicēt, es noteikti nevairītos no tās. Jāļaujas dzīvei, ticot, ka viss notiek ar Dieva ziņu,” nosaka Dzintars.

Koncertos kopā ar Dzintaru muzicēs pianista Anatolija Livčas instrumentālais trio – kontrabasists Viktors Veļičko un bundzinieks Miķelis Vīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sargiet makus

  2. Nezināju, ka viņam tur ir dvēsele

  3. harmoniski skan

Draugiem Facebook Twitter Google+