×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Dzintars: Ja ar “Vienotību” mums ir ideoloģiskā plaisa, ar RP tā ir dziļa aiza

Foto - LETAFoto - LETA

Ja ar “Vienotību” atsevišķos ideoloģiskos jautājumos mums ir izveidojusies neliela plaisa, ar Reformu partiju (RP) tā ir jau dziļa aiza, – komentējot situāciju koalīcijā, LNT raidījumā “900 sekundes” šorīt sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Uz jautājumu, kurš un kad varētu būt pēdējais piliens koalīcijas partiju domstarpībās, Dzintars sacīja, ka to paredzēt nevar nekad un matemātisku formulu tam iedot nav iespējams.

Nacionālās apvienības līderis sacīja, ka VL-TB/LNNK nav svarīgs citu partiju vadītāju vērtējums, viņiem vissvarīgākais ir Latvijas pilsoņu vērtējums. “tas, ko domā Solvita Āboltiņa, Valdis Zatlers, citi valdi vai vjačeslavi, nav tik būtiski,” sacīja Dzintars, norādot, ka nacionālā apvienība nav izveidota un neplāno darboties tikai gadu vai divus kā citas partijas, kas par to bažījas.

Uz jautājumu, vai nacionālās apvienības rosinājums par ministru darba izvērtējumu nav mēģinājums destabilizēt situāciju koalīcijā, Dzintars atbildēja, ka “amatu dēļ [NA] valdību negāzīsim”, ir daudz citu svarīgāku jautājumu, par ko tā ir gatava agresīvi cīnīties, piemēram, demogrāfijas jautājumi, uzturēšanās atļauju ierobežošanas jautājums, māmiņu algu paaugstināšana un citi.

Arī satiksmes ministra amats neesot nacionālās apvienības pašmērķis, taču savu kvalitatīvu kandidātu tam piedāvāt varot. Konkrētu kandidātu Dzintars gan atturējās nosaukt.

Tāpat nacionālā apvienība nepieciešamības gadījumā būtu gatava uzņemties atbildību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministrijām.

Vērtējot pašreizējo nacionālas apvienības ministru darbu, Dzintars pauda pārliecību, ka “ministri savu ir paveikuši godam. Varam rādīt priekšzīmi citiem, pirmie atskaitoties par paveikto.” Viņš gan piebilda, ka visu ministru darba vērtēšanā ir jāņem vērā ne tikai valdības programma un rīcības plāns, bet arī kopējā valdības atbildība, piemēram, piešķirtā finansējuma ziņā. Katras partijas goda jautājums ir uzņemties atbildību un piedāvāt risinājumu, ja tās ministra darbs izrādījies vājš.

Dzintars sacīja, ka ministru darba vērtējums būtu nepieciešams vismaz reizi ceturksnī. “Ir bīstami, ka tautas kalpi sāk justies kungi un nesaprot, ka viņiem ir darba devējs, kas pirms līguma pagarināšanas izvērtē paveikto,” sacīja Dzintars.

Jau ziņots, ka premjerministram Valdim Dombrovskim (V) radies iespaids, ka aiz nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) aicinājuma izvērtēt ministru darbus slēpjas vēlme pārdalīt krēslus valdībā. Viņš atgādināja, ka ir jau skaidri pateicis, ka šādas atsevišķas ministru izvērtēšanas, kā uz to uzstāj nacionālā apvienība, nebūs. Tomēr viņš skaidroja, ka valdības vadītājam ik gadu Saeimā ir jāatskaitās par paveikto darbu. Tālab viņš ir uzdevis ministriem sagatavot informāciju par to, kas ir paveikts atbilstoši kompetencēm.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke, ziņojums būs publiski pieejams pēc tā apspriešanas valdībā – 19.februārī. Vispirms ziņojums tiks apspriests valdībā, bet Saeimā tas jāiesniedz līdz 1.martam.

Ziņojumus par paveikto jau iesniegušas visas ministrijas, izņemot Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Veselības ministriju. Pārresoru koordinācijas centrs jau sācis darbu pie informācijas apkopošanas, lai sagatavotu gala ziņojumu Saeimai.

Kā ziņots, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK rosinājusi veikt ministru darba izvērtēšanu, kas varētu noslēgties ar krēslu pārbīdi valdībā. Netiek izslēgta iespēja, ka Reformu partija varētu zaudēt kādu no ministru amatiem, jo VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars iepriekš paudis, ka nacionālo apvienību varētu interesēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības vai Izglītības un zinātnes ministrija.

Tikmēr pārējie koalīcijas partneri šādu VL-TB/LNNK ierosinājumu vērtē skeptiski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+