×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. augusts, 2015
Drukāt

Dzintars: Latvijas prezidentam jābūt lielākām līdera spējam (27)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars

Latvijas Valsts prezidentam jābūt lielākām līdera spējām, ar lielāku vilkmi, kurš bez formāliem, institucionāliem rīkiem var panākt politisko rezultātu, nevis tikai paust viedokli un saglabāt labu tēlu, uzskata nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Lūgts vērtēt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sniegumu pirmajās darbības nedēļās, Dzintars intervijā aģentūrai pauda, ka Vējonis “nav izdarījis neko sliktu, neko tādu, par ko Latvijas valstij būtu jākaunas”. Pēc politiķa domām, arī Vējoņa publiskā tēla veidošana notiek pietiekami sekmīgi.

“Vienlaikus, ja atgriežamies pie filozofiskā jautājuma, kas ir prezidents un kādam cilvēkam jābūt prezidentam, es joprojām esmu pārliecināts, ka viņam jābūt kā valsts vizītkartei. Manuprāt, Latvijas prezidentam jābūt lielākām līdera spējām, ar lielāku vilkmi, kurš bez formāliem, institucionāliem rīkiem var panākt politisko rezultātu, nevis tikai paust viedokli un saglabāt labu tēlu. Mums ir bijuši šādi prezidenti. Es uzskatu, ka tāda bija eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga,” pauda VL-TB/LNNK līderis.

Viņš piebilda, ka Valsts prezidentam jāspēj ne tikai izskatīties labi konkrētajā vietā, bet ļoti būtiski ietekmēt gan iekšpolitiskos, gan ārpolitiskos procesus.

Iepriekš VL-TB/LNNK Valsts prezidenta amatam virzīja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, tomēr viņš šajā amatā netika ievēlēts. Nacionālā apvienība pirms izšķirošajiem balsojumiem arī apgalvoja, ka neatbalstīs Vējoņa ievēlēšanu prezidenta amatā.

Taujāts par iespēju sadarboties ar Levitu nākotnē, Dzintas sacīja, ka nacionālā apvienība ir gatava sadarboties ar visiem cilvēkiem, kas iestājas par līdzīgām idejām un ir spējīgi tās aizstāvēt. “Egils Levits noteikti ir viens no tādiem cilvēkiem,” piebilda VL-TB/LNNK līderis.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Dzintaram uzvēdījušas skumjas, ka netika ievēlēts Levits. Sailgojies pēc viņa saldsērīgajām filozofiskajām pārdomām. Bet mūsu prezidents Vējonis ir vīrs savā vietā. Laikam tas jau kremt, ka tautai prezidents ir patīkams.Un kas tad Dzintars par vērtētāju.

  • tu, ha!, ieklausies, kā to sabiedrību, kuriem Vējonis ir norma, vērtē ārsts reanimatologs Pēteris Kļava. Viņš novērojis, ka … “Latvijā ir ļoti mazs intelektuālais potenciāls”. “Tāda augsti intelektuāla potenciāla – konkurējoša un opozicionāra – nav. Tāpēc kolektīvā intelekta masa ir ļoti maza. Tāpēc tie daži desmiti tūkstošu cilvēku, kuriem ir smadzenes, neko nevar izdarīt,” vērtē Kļava.
   Un tie nav tikai “padomju” pārpalikumi; tie ir arī kosmopolītiskie “liberasti un pederasti”, kuriem ar Eiropas tautu nacionālajām vērtībām nekāda sakara nav!

 2. … @ Aza Kaja: –

  … Diez vai varam vainot nacionalistus vien par VP izveli no Bezabrenes ‘puskoka lecejiem’ !!!!!!!!!!! Starpiba ir, ka Levita stipra puse ir par latviskas Latbijas nakotni … kadu nevaram saskatit citu partijnieku izveles pagatne … !

  … Nacionali neizvelejas tik ‘patriotiskos’: – Rumpitis, Godmanis, Zatlers, Berzins … ???????????????

  … Patiesiba ir, ka soreiz nacionali izvelejas labako sim bridim, skatoties no dazadam perspektivem, bet tiem nebija iebilduma pret Vejona kanditaturu … !!!!

 3. vienmēr var vēlēties kaut ko labāku -sievu, mīļāko, valdību un arī prezidentu. Savādi ir tikai tas, ka tik nacionāli patriotiski noskaņota partija kā NA, izvēlas par valsts līderi sveštautieti un slavina citā valstī izaudzinātu un izveidojušos neapšaubāmu līderi. Minētais pēc partijas statūtu būtības vairāk piestāvētu SC

  • Tas nav nacionālis, kas atraida domubiedrus, balstoties vien uz ierakstu pasē, bet gan šovinists! Mūsējie ir visi, kam mūsu tauta un valsts ir godā un cieņā! Un pārmest par uzaugšanu ārpus nacionāli domājošiem nedraudzīgās PSRS varētu vien tad, ja pēc neatkarības atjaunošanas Levits būtu uzgriezis muguru Latvijai, nevis vēl piekritis būt par tās prezidentu!

   • Nacionālis:Tas nav nacionālis, kas atraida domubiedrus, balstoties vien uz ierakstu pasē, bet gan šovinists!
    ———————————————-
    Tev nav nekādas saprašanas ko nozīmē vārds “šovinists”.
    Iegaumē! Latviešu nacionālista pirmais bauslis ir:”Tev nebūs kalpot krievu imperiālistiem-šovinistiem”.

    • Atradies prātvēders un sprediķotājs. Būtu vismaz atvēris kaut vai to pašu Tēzauru un izlasījis, ka vārdam nav tik šaura nozīme kā iedomājies. Vai Levita izbrāķēšanas pamatošana ar to, ka viņš ir “sveštautietis”, precīzāk ar ebrejiskām saknēm, nav nosaucama par “nāciju savstarpējo neuzticēšanos”? Sak’, “ebrejs” taču nekādā gadījumā nevarot būt Latvijas valsts prezidents.

 4. Dzintars ir Sprukstiņš!
  Taču, ja godīgi – saeima palaida garā iespēju ievēlēt izcilu PREZIDENTU – LEVITU!
  Pašreizējais tāds Ķenča un Pietuka Krustiņa krustojums vien iznācis.

 5. solija ka koaliciju nešūpos, taču bez samazgu liešanas iztikt nevar, tad nu sāk prezidentam uzbraukt, žults taču jāizspļauj

  • Dzintars Vejonim nav uzbraucis! Tikai tapec, ka nisti NA nav iemesls pats savu zulti ta izgazt… Ta pats var sevi labi applaucet!

  • Runā par žulti, bet pats nespēj to valdīt jau rakstot savu vārdu. Iemācies, ko vispār nozīmē vārds “nacists”!

  • Tev pašam nav ienākusi doma, ka Vējoni ļoti labi varētu nodēvēt šobrīd par KĀZU ĢENERĀLI. Krievu rakstniekam Ostrovskim ir tāda komēdija, kur puskurls pensionēts ģenerālis tiek uzlūgts uz smalko aprindu kāžam, lai ar to palepotos kāzu rīkotāji.Vējonis ir aizgājis no Latvijas reālās politiskās dzīves un nodarbojas ar pasākumu apmeklēšanu un gudru runu runāšanu.

 6. Dzintarieši ir sevi kapitāli norakuši reakcijā uz latviešu patriotu vajāšanu.Stingrs SC latviešu spārns.

 7. Dzintar, labāk būtu pieturējis savu muti, ja pats esi ticis ”s grjazi v kņazi”, a tādi parasti ilgi nevelk!!!

 8. Ja Dzintars tiešām tā teicis, tad tā ir tukša gaisa tricināšana !
  Katram individam ir savs spēju diapazons un ar mudinājumiem to nepaplašināt.
  Tad jau varētu jebkuru cūkganu uzmudināt par vajadzīgo amatpersonu un vēlēšanas nevajadzētu rīkot 🙂

 9. Par ko šaubīties? Atbildēt

  Raivim ir pilnīga taisnība. Ne velti Vējonis ir un paliek ZZS Lemberga politikas izpildītājs. Par to liecina, ka viņš ir kopā buķete ar Elksniņu, Ušakovu, Zaķi, Āboltiņu un citiem, kuriem ir mūžīgā draudzība ar miljonāru Osinski, tai skaitā kalpošanu Krievijai. Izskatās, ka Maigonis bija tikai mazs gariņš..

 10. Kalpa zēns PEKSISS Atbildēt

  Neko sliktu pa mūsu mīļo prezidentu nevaru teikt, labu ari vēl nav ko teikt.Dzīvosim,redzēsim.

 11. Vai nav par agru izteikt pārmetumus prezidentam? Būtu labāk pastāstijis par savas tūtiņdreijeru partijas veikumu!

  • Un ko pats, riebekli, esi izdarījis Latvijas labā? Izlasi, cik projektus NA ir iesnieguši saeimā, bet izskaiti, cik viņiem ir balsis. Vējonis ir Lemberga ieliktenis un ar to viss izteikts.

   • Nav izdevies. Lai gan Lembergs visu grib manipulet ar pilnu jaudu, ZZS nav monolitiska partija bet sastav no apakspartijam kuras nevienmer kopigi danco pec kunga stabules. Soreiz Puzes keizaram jasamierinajas ar tadu VP kurs neatbilst visam keizara iecerem. Bet stabulet joprojam stabules.

   • Izlasi par ko vienojās valdoša koalīcija, dari tā kā norunāts ,keries pie darba neplāti žaunas! Laiks iet, darbi nedarīti!!!

  • Kā sevi nosauci ,tas arī esi

 12. kam lidz vīra stājai vel augt un augt, betjau lien mācit kā citiem jādara. butu nu mātes pienu noslaucijis pirms muti virinājis

 13. … Pilnigi piekritu … bet panakt vajadzigos lidera spejas attributus var tikai VP kurs izvelas PIENEMT ATBILDIBU UN PARSTAVET savu valsti ar tas pastavibai un attistibai attiecigo pamatfilozofiju, kas izriet no latviesu autohtonas pamattautas kulturas un tas vertibam un tradicijam, kas ka tiesiska autoritate pieskir valstij autonomiju un noder ka dzives zina mums pasiem un pasaules meroga sabiedribai … tadejadi, vienmer un visur, VP noteicot ta vajadzigo darbibu LATVISKAS LATVIJAS nakotnei, pec SATVERSMES BURTA un GARA un dota vina zverasta … !

  … Tikai valsts esamibas tiesiskums, tas ‘pilsonu’ labklajiba, vai citu labumu ieguvumi vien, nevar but prioritates VP darbibai, un ka lidz sim ta galvenie merki, ka tas ir pieradijies trijas pedejas publiskotas VP Vejona uzrunas … !

  … Pat Maskavas vizite nedrikst notikt bez Kremla politikas krasas un tiesiskas izmainas, netikvien Ukrainas vai citu situaciju del, bet ari pret Baltijas valstim un tas tautam, tas tiesibam uz visam Mierligumos panaktam kriterijam, un savu kulturu pastavibai vajadzigam izmainam … !

  … Liekas, ka lidz sim, VP Vejonim busl daudz kas japiedzivo un attiecigi japiestrada, lai iegutu vajadzigo patriotisko apzinu un nesalauzamo nostaju sevis izveleta uzdevuma izpildisanai … !

 14. … Pilnigi piekritu … bet panakt vajadzigos lidera spejas attributus var tikai VP kurs izvelas PIENEMT ATBILDIBU UN PARSTAVET savu valsti ar tas pastavibai un attistibai attiecigo pamatfilozofiju, kas izriet no latviesu autohtonas pamattautas kulturas un tas vertibam un tradicijam, kas ka tiesiska autoritate pieskir valstij autonomiju un noder ka dzives zina mums pasiem un pasaules meroga sabiedribai … tadejadi VP ,vienmer un visur, noteicot ta atbildigu darbibu LATVISKAS LATVIJAS nakotnei, un pec vajadzibas garantejuma attiecigas kriterijas, pec SATVERSMES BURTA un GARA

Draugiem Facebook Twitter Google+