×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

Dzintars neatbalsta lauku atbrīvošanu no iedzīvotājiem

Foto- LETAFoto- LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars neatbalsta labklājības ministrijas (LM) iecerēto mobilitātes pabalstu ieviešanu, kas atbrīvotu laukus no cilvēkiem.

“Ja mēs to atbalstītu, mēs nebūtu nacionālā apvienība. Ja sāksim skatīties uz valsti tikai grāmatvediski, tad Latvijai nebūs vajadzīgi Dziesmu svētki un varētu apšaubīt valsts eksistenci kā tādu,” intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” saka Dzintars.

Politiķis esot pārliecinājies, ka Latvijas valsts eksistē tieši laukos. “Protams, tur ir grūtības, tur daudzi cilvēki jau ir padevušies, taču tur arī atrodas tautas rezerves, kas var palīdzēt visgrūtākajos brīžos. Atbrīvot daudzus novadus no cilvēkiem – tas kādā brīdī būtu vilinoši no ekonomiskā viedokļa, taču tā īstenībā būtu kapitulācija,” norāda Dzintars.

“”Vienotībā” nebija vienota atbalsta šai ierosmei, tāpēc ceram, ka tā nenonāks līdz balsošanai Saeimā. Katrā ziņā mēs neatbalstīsim šo ierosmi,” intervijā saka nacionālās apvienības līderis.

LETA jau ziņoja, ka bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietām, no nākamā gada varētu piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai.

Pilotprojekta veidā programmas “Darbs Latvijā” paredzēto atbalstu varētu saņemt 300 ģimenes, iepriekš pieļāva labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Viņķele skaidroja, ka programmas “Darbs Latvijā” mērķis ir novērst cilvēku izbraukšanu no valsts. “Ja cilvēkam kā sākotnējais atbalsts ir nepieciešama transporta kompensācija, lai nopelnītu sev iztiku, tad, manuprāt, ir bezatbildīgi šādu pabalstu nesniegt,” sacīja Viņķele.

LM esot saņēmusi Valsts prezidenta Andra Bērziņa atbalstu programmas īstenošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+