×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Dzintars: Neplānojam atriebties par Bordāna atstāšanu amatā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) neplāno atriebties par Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) lēmumu pagaidām neprasīt tieslietu ministra Jāņa Bordāna demisiju. Tomēr, ņemot vērā, ka koalīcijas līgums ir pārkāpts un vairs nav spēkā, VL-TB/LNNK atsevišķās situācijās vairs nebūšot sasaistītas rokas, norāda VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Mēs vērtēsim katru situāciju atsevišķi. Līdz šim koalīcijas līgums bija zināms ietvars, kas sasaista roka politiskajām organizācijām,” žurnālistiem sacīja Dzintars.

Viņš uzsvēra, ka nacionālajai apvienībai nav mērķa atriebties par premjera lēmumu saistībā ar tieslietu ministru Jāni Bordānu. Tomēr VL-TB/LNNK piefiksē, ka koalīcijas līgums ir pārkāpts, līdz ar to nacionālajai apvienībai nebūs sasaistītas rokas atsevišķās situācijās, kad “jutīsim, ka tas, ko sagaida mūsu vēlētāji, atšķiras no tā, kas rakstīts koalīcijas līgumā”, pauda nacionālās apvienības līderis.

VL-TB/LNNK paziņojumā presei pēc šodien notikušās apvienības valdes sēdes teikts, ka premjera lēmums atstāt amatā tieslietu ministru ir koalīcijas līguma pārkāpums, līdz ar to uzskatāms, ka līgums vairs nav saistošs arī pārējām pusēm. Nacionālās apvienības valde norāda, ka ir mainījusies ministru amatu sadales proporcija, kāda tā bija noteikta līdz šim spēkā esošajā koalīcijas līgumā.

VL-TB/LNNK turpināšot darbu valdībā, uzņemoties atbildību par Kultūras ministriju, kā arī uzskata, ka partijai “Vienotība” jāuzņemas pilna atbildība par tālāko tieslietu ministra Bordāna darbību. VL-TB/LNNK nav pieņemama Dombrovska pozīcija, ka par tieslietu ministra kandidātu lemtu pēc nenoteikta laika, līdz ar to nacionālās apvienības valde respektē Baibas Brokas lēmumu šādā situācijā atsaukt savu kandidatūru tieslietu ministra amatam.

Nacionālās apvienības valde premjera vilcināšanos ar lēmumu par Bordāna demisiju saista “ar ietekmīgu uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju”.

“Uzturēšanās atļauju tirdzniecības ieceres autors Ainārs Šlesers publiski jau piedraudējis, ka darīs visu, lai kaitētu nacionālajai apvienībai un panāktu tās izstumšanu no valdības,” teikts nacionālās apvienības valdes paziņojumā. Kā uzsver VL-TB/LNNK, pēdējo nedēļu notikumi liecinot, ka līdzekļi no ietekmīgām biznesa grupām tiek ieguldīti ne tikai televīzijas reklāmās, bet arī politikas procesa ietekmēšanā.

“Bordāna publiskās aktivitātes, kā arī “Vienotības” pozīcija liecina par saskaņotu darbību, kuras mērķis ir piespiest nacionālo apvienību atteikties no prasībām uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanā un novērst sabiedrības uzmanību no “Vienotības” balsojuma pret uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu,” akcentē VL-TB/LNNK.

Kā ziņots, kad Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) paziņoja, ka pagaidām neprasīs tieslietu ministra Jāņa Bordāna demisiju, VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka apvienība premjera izvēli respektē, tomēr koalīcijas līgums un pamati, uz kuriem veidota šī valdība, pašlaik nav spēkā.

Premjers pagaidām neprasīs tieslietu ministra Bordāna demisiju, jo uzskata, ka ir svarīgi turpināt virzīt ministra pieteiktās reformas, par ko paredzēts vienoties koalīcijas darba grupā.

VL-TB/LNNK 1.novembrī vērsās pie Ministru prezidenta, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Bordānu, jo partijas “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē tika pieņemts lēmums izslēgt Bordānu no partijas.

Nacionālajai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Nacionālā apvienība neplānoja rosināt Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par eiro steidzamu ieviešanu steidzami nobalsojāt. Ienākuma nodokli un samazinātu PVN pārtikai arī vairs neplānojat. Arī vēlētāji no jums to vairs negaida?

  2. … Par bistamo situaciju, kas izversusies ar Dombrovska izveli Bordana lieta ar koalicijas liguma un tas pasa pamata uzmesanu – bus uz muzu atbildigs pats kompromitetais Dombrovskis !!!

    … Sai izvelei bus loti lielas un palielinosas talejosas konsekvences valsts talakai politiskai attistibai, blakus visam likstam, kas jau ta no likumu nepilnigas un neizpildosas vides so valsti nogrudusas etikas un morales trukuma zona …!

    … Tagad, latviesiem ir beidzot neparprotama izvele nakamajas velesanas —- NA jeb SX Bloks —- jo Vienotibas + SX + ZZS intereses paradijas TUA balsojuma !!!

  3. Skaidrs ir viens, ka Vienotība grib klāt savai pārvaldei vēl vienu ministriju un man nav liels noslēpums, kapēc tieši TM ministriju un ne jau maksātnespējas administratori šeit vainīgi tas ir tikai iegansts pret NA. Domāju, ka Vienotībai TM vajag priekš tā, lai neierobežotu un neaizliegtu UA došanu ārzemniekiem par Nekustamā īpšuma iegādi un lobētu ebreju īpašumu atdošanu. Vienotība ir nostājusies Šlesra Šina un SC pusē, spekulatīvas UA naudas dēļ. Saprotams NI spekulantiem naudas pietiek, reklāmām, bet NA nebija pat antireklāmai, laikam piesauktie Maksātnespējas administratori neiedeva. Turaties NA man ir pārliecība, ka esat nostājušies Latvijas vienkāršās sabiedrības pusē.
    Noteikti apmeklēšu 18. novembrī jūsu organizēto lāpu gājienu 18:00 no K.Ulmaņa pieminekļa Rīgā, braukšu uz to no Dobeles.

Draugiem Facebook Twitter Google+