×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Dzintars neredz iemeslu izslēgt Krēsliņu no NA

karlisss

Nacionālās apvienības (NA) frakcija pirmdien, 14.maijā, valdes sēdē izvērtēs tās sadarbības biedrības “Demokrātiskie patrioti” (DP) aicinājumu izslēgt no frakcijas deputātu Kārli Krēsliņu (attēlā) saistībā ar disciplīnas pārkāpumiem un balsojumiem pretēji NA nosacījumiem.

NA līderis Raivis Dzintars 10.maijā žurnālistiem sacīja, ka frakcija iepriekš ir izvērtējusi vairākus Krēsliņa pieļautos disciplīnas pārkāpumus – kļūdainus balsojumus pārpratumu dēļ un interviju sniegšanu krievu valodā, kas ir pretrunā ar frakcijas nostādnēm. Par to Krēsliņam tikuši izteikti brīdinājumi. Ja pašlaik jaunas informācijas par deputāta pārkāpumiem nav, neesot iemesla runāt par viņa izslēgšanu no frakcijas.

“Ja biedrībai ir kaut kādi argumenti, kāpēc Krēsliņa kunga darbība neatbilst Nacionālās apvienības frakcijas deputāta cienīgiem principiem, tad mēs, protams, esam gatavi to izskatīt. (..) Pašlaik, ja nav nekādas jaunas informācijas, es personīgi neredzu iemeslu, kāpēc viņu izslēgt no frakcijas,” teica Dzintars un piebilda – tas, ka DP vai kāda cita biedrība izslēgusi Krēsliņu no savām rindām, ir biedrības kompetence, kas uz frakciju tiešā veidā neattiecas.

Politiķis arī atzina, ka saistībā ar Krēsliņa situāciju frakcijā viedokļu atšķirības un šķelšanos neprognozē.

Savukārt, runājot par DP pausto informāciju, ka Krēsliņš neesot piedalījies balsojumā par Valsts aizsardzības koncepciju, tādējādi apdraudot tās pieņemšanu, Dzintars paskaidroja, ka deputāts saistībā ar darba lietām nav piedalījies attiecīgajā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, taču ir zinājis, ka komisijas vairākums nodrošinās atbalstu šai koncepcijai.

“Šodien Saeimas sēdē viņš [par koncepciju] ir balsojis atbilstoši partijas lēmumam. To, ka viņš kāpj tribīnē un izsaka kritiku par šo dokumentu, mēs nekādā veidā nevaram deputātam aizliegt, vēl jo vairāk kā šīs jomas ekspertam, kuram gluži vienkārši ir savs viedoklis,” sacīja Dzintars.

Savukārt uz jautājumu par Krēsliņa uzskatu sakritību ar “Visu Latvijai!” un iespējamo vēlmi iestāties tajā Dzintars atbildēja, ka līdz šim Krēsliņa iesniegums par vēlmi iestāties nav saņemts. Ja tāds būšot, tad kā par jebkuru potenciālu biedru “Visu Latvijai!” lemšot kolektīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+