×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Dzintars nesaskata iemeslus Krēsliņa izslēgšanai no VL-TB/LNNK

kreslins_karlis1

Saeimas deputātam Kārlim Krēsliņam (VL-TB/LNNK) ir bijuši disciplīnas pārkāpumi, viņš par tiem ir atvainojies un solījis tos neatkārtot, tāpēc nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars neredz iemeslus viņa izslēgšanai no partijas.

Kā aģentūrai LETA norādīja Dzintars, Krēsliņš jau ir saņēmis brīdinājumu par savu rīcību. VL-TB/LNNK līderis piebilda, ka pauž savu personisko viedokli, jo nevar iepriekš komentēt valdes lēmumu.

Šo pēcpusdien par Krēsliņa rīcību tiks lemts VL-TB/LNNK valdes sēdes slēgtajā daļā.

Kā ziņots, biedrība “Demokrātiskie patrioti” nolēma no savām rindām izslēgt Krēsliņu, jo viņš sniedzis intervijas krievu valodā, kā arī iestājies pret Valsts aizsardzības koncepciju. Biedrība aicināja arī VL-TB/LNNK frakciju, kurā Krēsliņš darbojas, izslēgt politiķi.

Pēc šī lēmuma Krēsliņš aģentūrai LETA solīja turpmāk publiski runāt tikai latviešu valodā.

Krēsliņš skaidroja, ka atzīst savu kļūdu – runāšanu krievu valodā – un par savu rīcību ir sniedzis skaidrojumus Dzintaram. Krēsliņš sacīja, ka jau ir sācis arī telefonsarunu laikā ar krievu valodā raidošo radiostaciju žurnālistiem runāt latviski.

Jautājumā par Valsts aizsardzības koncepciju deputāts uzskata, ka viņam bija tiesības paust savu viedokli, jo politiķis vairāk nekā 40 gadus ir darbojies aizsardzības sistēmā. Pie tam runa esot bijusi par uzmanības pievēršanu atšķirīgajiem aizsardzības koncepciju apspriešanas modeļiem, kuri darbojas Rietumos un Austrumos. Piemēram, Francijā aizsardzības konvencija vispirms tiek apspriesta 40 semināros, savukārt Krievijā tiek norādīts, ka pat parlaments nav īstā diskusijas vieta šim jautājumam.

Viņš skaidroja, ka atbildīgās Saeimas komisijas sēdes laikā nepalika uz balsošanu par koncepciju divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, komisijas priekšsēdētājs jau bija paziņojis, ka nacionālā apvienība atbalsta šo dokumentu, tāpēc arī neesot vairs bijusi tik liela vajadzība to apliecināt ar balsojumu. Otrkārt, politiķim tobrīd bija jāpamet komisijas sēde.

DP deputātam pārmet arī neierašanos uz biedrības valdes sēdi, kur tika skatīts jautājums par viņa rīcību. Krēsliņš aģentūrai LETA sacīja, ka tajā pašā dienā norisinājās arī VL-TB/LNNK valdes sēde, pēc kuras viņš nacionālās apvienības uzdevumā devās tikties ar vēlētājiem. Līdz ar to viņam neesot bijis laika doties uz DP valdes sēdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+