×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Dzintars par nepieņemamu uzskata Ārlietu ministrijas “taisnošanos” par 16.martu

dzintars_raivis2

Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars par nepieņemamu uzskata Ārlietu ministrijas (ĀM) “taisnošanos” saistībā ar valdības pārstāvju nepiedalīšanos leģionāru atceres pasākumos 16.martā.

Dzintars ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka ĀM paziņojumi satur nostādnes, kas Nacionālajai apvienībai ir nepieņemamas. “Taisnošanās par to, ka valdības pārstāvji nepiedalās 16.marta pasākumos – tādā gadījumā ko mēs varam [pasaulei] izskaidrot, ja mēs jau runājam no tādām vaininieku pozīcijām?” pauda NA līderis.

“Vietās, kur ziedus noliek vecie karavīri, viņu laikabiedri un piederīgie – ar Latvijas karogu, neizmantojot nekādu svešu simboliku, būsim atklāti, arī sirdī un pārliecībā esot uzticīgi tikai Latvijas valsts simboliem, – protestēt, bļaut un apsaukāt šos cilvēkus ir necilvēcīgi un zemiski neatkarīgi no ideoloģiskās pārliecības,” klāstīja Dzintars.

Viņš uzsvēra, ka kritušos karavīrus piemin arī 11.novembrī, tomēr “man ir pilnīgi nepieņemami, ka kāds spētu norādīt, kuros datumos un vietās būtu pareizi vai nepareizi godināt leģionārus”.

Dzintars pats 16.martā dosies pie Brīvības pieminekļa un ir pārliecināts, ka to darīs arī lielākā daļa NA frakcijas deputātu.

Ārlietu ministrija norāda, ka Latvija stingri nosoda visas totalitārās ideoloģijas un Otrajā pasaules kara laikā pastrādātos noziegumus pret cilvēci un kara noziegumus. Latvija kategoriski nosoda Holokaustu kā vienu no briesmīgākajiem nacistu režīma noziegumiem un piemin tā upurus.

“Arī par 16.martu ir Latvijas valdības nostāja konsekventa – šī nav oficiāla piemiņas diena, un Latvijas valdības pārstāvji pasākumos nepiedalīsies. Vienlaikus Latvija kā demokrātiska valsts nodrošina visas cilvēka tiesības un brīvības, ieskaitot pulcēšanās brīvību. Oficiāli Latvija kritušos karavīrus piemin 11.novembrī,” uzsver ĀM.

Jau vēstīts, ka Nacionālo apvienību (NA) pārstāvošie ministri 16.martā notiekošajos leģionāru atceres pasākumos šogad nepiedalīsies, jo neatradīsies Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+