×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Dzintars: politiskās domstarpības nedrīkst pāraugt dūru cīņās

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc tikšanās ar prezidentu gan Nacionālās apvienības (NA), gan “Saskaņas centra” (“SC”) runasvīri paziņoja, ka esot atvērti atklātām diskusijām, gatavi sēsties pie viena galda un vienoties par mierīgu sadzīvošanu, jo dialogs tikai caur medijiem neesot pareizākais ceļš. Neskatoties uz šiem paziņojumiem, konkrētas tikšanās pašlaik netiek plānotas. 


NA pārstāvis Raivis Dzintars šonedēļ pēc sarunām ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja, ka NA gatava vienoties ar saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem “SC” par politisko minimumu savstarpējai sadzīvošanai. Vairākos NA atbalstītājos šāds paziņojums raisījis bažas, par ko īsti abas partijas gatavojas vienoties un vai NA ir uzklausījusi savu vēlētāju viedokli.

“Politiskie uzskati mums ar “SC” joprojām ir diametrāli pretēji un savstarpēji izslēdzoši, tādēļ politiski par kaut ko vienoties mums ir tikpat kā neiespējami. Tāpat kā strādāt vienā koalīcijā. Taču visiem politiķiem vajadzētu būt vienisprātis vismaz par to, ka politiskās uzskatu atšķirības un pārliecības aizstāvēšana nedrīkstētu veicināt naidu, pāraugt sadzīviskos konfliktos vai pat vardarbības uzliesmojumos. Neviens taču nevēlas, lai cilvēki savas politiskās domstarpības mēģinātu noskaidrot ar dūrēm uz ielas. Tādēļ nevajadzētu pieļaut, ka sabiedrības saziņā tiek ievazāts tas stils, uz ko provocē Lindermans un Osipovs,” paskaidroja R. Dzintars. Viņš pieļāva, ka atsevišķiem politiķiem savstarpējā naida uzliesmojumi būtu pat izdevīgi, bet sabiedrībai un valstij kopumā tie ilgtermiņā tikai kaitēšot.

Pagaidām NA Saeimas frakcija neplānojot rīkot tikšanos ar kolēģiem no “SC” vai gatavot kādu kopēju paziņojumu. Tā vietā R. Dzintars un “SC” līderis Nils Ušakovs 20. februārī piedalīšoties diskusijā par nacionālajiem un valodas jautājumiem ar krievu un latviešu skolēniem. “Mums jārāda skolēniem ar savu piemēru, ka mums vienam otra nostāja un vēsturiskais skatījums nav pieņemams, bet tas nenozīmē, ka šīs domstarpības būtu jārisina ar vardarbību,” paskaidroja R. Dzintars.

 

“Mēs vienmēr esam gatavi dialogiem. Gan jau kaut kā saskriesimies – vienā mājā dzīvojam, tepat vien strādājam. Ne pirmo reizi dzirdu šādu apņemšanos no viņu puses un ne pirmo reizi atbildu, ka esam gatavi sarunai. Viss. Punkts!” jautāts par iespējamo vienošanos ar NA attrauca “SC” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

 

Savukārt viņa vietnieks Valērijs Agešins informēja, ka “SC” gaidīšot konstruktīvu piedāvājumu sarunām no NA puses. Vienlaikus viņš atzina, ka Saeimas komisiju darbā, risinot sociālekonomiskos jautājumus, abām frakcijām ne reizi vien izdevies rast kopīgu valodu. “Šajā jomā arī NA ir diezgan kreisa. Labēji viņi ir galvenokārt nacionālajā jautājumā,” paskaidroja V. Agešins.

Prezidents vakar noslēdza savu sarunu ciklu ar visām Saeimā pārstāvētajām frakcijām. Cita starpā viens no sarunu mērķiem bija meklēt saskarsmes punktus saliedētākas sabiedrības veidošanai, nefokusējoties tikai uz gaidāmo referendumu vai strikti juridiskiem jautājumiem, bet domājot par iespējamiem risinājumiem tuvākajā nākotnē, lai mazinātu izteiktu politisko spēku pozicionēšanos nacionālajā jautājumā. Par saviem secinājumiem un tālāko rīcību prezidents informēšot pirmdien.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+