×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Dzintars priecājas par politiķu līdzdalības trūkumu praidā

dzintars3

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars (attēlā) ir gandarīts, ka šogad lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības “Mozaīka” rīkotajā gājienā “Baltijas praids 2012” nepiedalījās gandrīz neviens politiķis.

Paziņojumā apvienības mājas lapā internetā Dzintars pauž viedokli, ka šogad pasākums bijis “mazskaitlīgs un blāvs”, norādot, ka “diez ko kupli neizpaudās arī olu un mēslu metēji, kas neatkarīgi no motivācijas panāk tikai lielāku sabiedrības līdzjūtību šādiem gājieniem”.

Politiķis raksta, ka ir gandarīts ne jau naida vai neiecietības dēļ, kā kāds noteikti gribēšot to tulkot, jo viņam “pret homoseksuālistiem kā cilvēkiem” neesot ne mazāko negāciju. “Kaspara Gobas filma lieliski parādīja, ka tālu ne visi no viņiem atbalsta praidus un sabiedrības tradicionālās vērtību sistēmas pārskatīšanu. Tā ka runa ir par atsevišķu propagandu, nevis cilvēkiem,” raksta Dzintars.

VL līderis pauž uzskatu, ka “šīs lietas tiek jauktas vienā mikslī”, jo praida organizatori publiski paziņo, ka tādā veidā veicina iecietību, taču “patiesībā tās ir konkrētas organizācijas publicitātes un biznesa intereses, nekas vairāk”.

Viņš norāda, ka nekad sabiedrībā nevirmo tik daudz negāciju par šo tēmu kā tieši praida laikā. “Tātad varbūt tieši visnotaļ iecietīgās un atvērtās sabiedrības tracināšana ir viens no patiesajiem nolūkiem, tā mākslīgi radot problēmas, ar ko pašiem pēc tam cīnīties un pelnīt,” lēš politiķis.

Dzintars uzsver, ka viņš ir “par iecietību”, norādot, ka kopš viņš kļuvis par tēvu, divkārši apzinās, cik ļoti grib dzīvot iecietīgā un draudzīgā pasaulē. Taču reizēm deklaratīva cīņa par iecietību tiek īstenota ar neiecietīgām metodēm, prāto politiķis.

“Tā tiešām manā izpratnē ir neiecietība – popularizēt, ka cilvēks ir tikai instinktos sakņota bioloģiska vienība. Bet tieši tas izriet no pieņēmuma, ka homoseksuālā vidē audzis bērns tiek sagatavots savai ģimenes dzīvei vienlīdzīgi kā tad, ja viņš aug tradicionālā vidē. Bērns redz, kā mamma un tētis sadala lomas ģimenē un sabiedrībā. Tēvs ir cīnītājs, bruņinieks un džentlmenis, māte – mūžīgais sapratnes un gādīguma avots. Nav iespējams pat aprakstīt visas dzīves situācijas, kad šī pretstatu harmonija veido nākamo jauno pilsoni, kuram pašam būs sava ģimene un viņš ar ļoti lielu iespējamību atkārtos daudz ko no tā, ko ir redzējis,” raksta VL līderis.

Dzintars rezumē, ka “pasaule un sabiedrība nav pilnīga”.

“Ir tik daudz vientuļo māmiņu un arī tēvu, kas izaudzina lieliskus ģimenes cilvēkus. Bet ir bīstami, ja mēs sākam apšaubīt to, kas ir norma un ģimene tās klasiskā izpratnē. Ar to tiek pazaudēts ideāls, pēc kā tiekties. Pazaudējot klasisko ģimeni kā ideālu, izņēmumi būs arvien biežāk un par to jau sabiedrība šodien pārliecinās. Rezultāts – vientuļāki un egoistiskāki cilvēki, vājāka sabiedrība un vājāka valsts,” norāda politiķis, aicinot veicināt īstu un abpusēju iecietību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+