×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Dzintars sirsnībā atdara klausītāju sirdis

Foto-Dzintra JūraFoto-Dzintra Jūra

Kaspars Antess un Dzintars Čīča.

Par LTV Latvijas šlāgeraptaujas 2015./2016. gada Sirdsdziesmu atzīta Dzintara Čīčas izpildītā “Likteņlīnijas”. Ar 4953 balsojuma zvaniem Dzintara dziesma pārliecinoši ierindojusies aptaujas gada fināla 1. vietā, aiz sevis 2. vietā atstājot ansambli “Rumbas kvartets” ar dziesmu “Kumeliņš”, bet 3. vietā dziedātāju Santu Zapacku ar dziesmu “Sapnī”.

Dzintars raidījuma aptaujā uzvaras laurus plūca jau trešo reizi. Pirms 13 gadiem – 2003. gadā, kad vēl notika vienreizēja aptauja “Mīļākais šlāgeris 2003”, kurā uzvarēja mazs un spridzīgs puisēns ar Guntara Rača dziesmu “Nāc un dziedi”, bet pirms pieciem gadiem jau kā jauneklis viņš palika nepārspēts, izpildot dziesmu “Vijolnieks”. “Pirmo uzvaru atceros diezgan miglaini, jo tad paralēli notika Eirovīzija, maestro Paula projekti – tas viss nāca pār mani negaidot un es, mazs bērns, to nemaz neaptvēru. Otrā uzvara bija mana pārtapšana no maza puisēna par fiziski nobriedušu jaunieti – manuprāt, toreiz nospēlēja tieši tas pārsteiguma brīdis, jo dziesma “Vijolnieks” pati par sevi nebija nekas īpašs – tā tika dziedāta jau paaudžu paaudzēm un jebkuram latvietim tā vienmēr bijusi tuva sirdij. Šā gada uzvaru izjūtu vispilnīgāk, jo šoreiz saprotu, ka panākumi ir pilnībā saistīti ar paša darbu, ar oriģinālu dziesmu, ar kuru izdevās uzrunāt klausītāju sirdis,” savās atmiņās dalās Dzintars.

Nenoliedzami Dzintara atgriešanās uz skatuves ir triumfs. Ir mūziķi, kas gadu no gada piedalās aptaujā, bet līdz virsotnei netiek. “Panākumu pamatā ir labs mūzikas materiāls, darbs un veiksme. Arī pauze, kas man bija mūzikā, nāca par labu, jo tā atbrīvoja vietu kaut kam jaunam un radīja vēlēšanos sasniegt labus rezultātus. Pat atrodoties konkurences apstākļos, manī bija miers, jo man blakus ir mana ģimene un es paļaujos uz Dievu,” teic Dzintars. Par Dzintara panākumiem dziesmas autors, Dzintara draugs un producents Kaspars Antess teic: “Es kā Dzintara producents pavisam droši varu teikt, ka šo panākumu pamatā ir profesionāls, plānveidīgs un pārdomāts darbs. Latvijā mūziķiem vislielākais klupšanas akmens ir repertuāra trūkums, bet mums ir paveicies, ka pašu spēkiem spējam to radīt cienījamā kvalitātē. Vēl tad, kad Dzintars atradās Anglijā, mūsu komanda strādāja pie viņa jaunā repertuāra, tostarp pie godalgotās dziesmas “Likteņlīnijas”. Jā, es radīju šai dziesmai melodiju un tekstu, taču vesela profesionāļu komanda strādāja pie šīs dziesmas skanējuma – īpašs paldies aranžētājam un ieraksta vadītājam Andrim Šīrantam un pianistam Anatolijam Livčam.”

Lipīgā un melodiskā dziesma “Likteņlīnijas” jau kopš pavasara ir starp populārākajām šlāgeraptaujas dziesmām. Kaspars atminas dziesmas tapšanu: “Dziesmu rakstīju tieši Dzintaram, taču viņš vēl dzīvoja Anglijā un nemaz nezināja, ka man tā tapusi. Rakstot dziesmu, biju pilnībā pārliecināts, ka Dzintars brauks atpakaļ, iedziedās šo dziesmu un viss notiks. Es jutu, ka šī nebūs kārtējā dziesma, ka tai ir spēcīgs kods, kuru spēj atdarīt tikai Dzintars. Es dzīvoju saskaņā ar savām vēlmēm, priekšstatiem un cenšos sev apkārt saglabāt vidi, kas man ļauj brīvi radīt. Mana iedvesma ir klausītāji, zinu, ka manis radītās dziesmas viņi gaida – un tas ir vislielākais dzinējspēks.”

Visiem Dzintara cienītājiem vasarā būs iespēja dzirdēt viņu dažādās Latvijas vietās. “Šovasar ir daudz dažādu mazo koncertu. Piemēram, kā viesis uzstāšos “Rumbas kvarteta” albuma prezentācijas koncertos Talsos, Saldū un Jelgavā, mani varēs dzirdēt arī festivālā “Zelta šlāgeris” Madonā 30. jūlijā, Šlāgerfestivālā Stopiņos 5. augustā, Valmieras pilsētas svētkos 13. augustā un citur,” atklāj Dzintars.

Dzintars ar savu radošo komandu nedomā apstāties pie sasniegtā un turpinās strādāt, lai jau rudenī ar ko jaunu pārsteigtu savus klausītājus. “Jau septembra beigās došos koncerttūrē ar jaunu programmu “Likteņlīnijas” – tajā skanēs jaunas Kaspara radītas dziesmas, kā arī čigānu romances no kinofilmām un mūzikliem. Koncerti notiks Cēsīs, Limbažos, Talsos, Rīgā un citviet. Sākam darbu arī pie jauna albuma ierakstīšanas, tas būs mans trešais albums, tā iznākšana gan plānota tikai nākamgad,” nosaka Dzintars.

Dzintars saka visiem paldies, par viņa darba novērtējumu un novēl: “Priecājieties par dzīvi! Klausieties dziesmas, kas iedvesmo, kas ceļ uz augšu!” Arī Kasparam ir īpašs vēlējums: “Galvenais – pozitīvu dzīves uztveri! Meklējiet gaišumu gan dzīvē, gan mūzikā!”

Latvijas šlāgeraptauja šajā vasarā ir devusies radošā atvaļinājumā, lai jau 10. septembrī televīzijas ekrānos atgrieztos jaunā veidolā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+