Latvijā
Politika

Dzintars skaidro Brokas attiecības ar Ušakova ģimeni 16

Foto – LETA

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars intervijā “Latvijas Avīzei” pamato, kāpēc partijas Rīgas mēra amatam izvirzījusi Baibu Broku, par kuru izteikts daudz šaubu, tostarp par viņas tuvajām attiecībām ar Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) ģimeni.

R. Dzintars: – Kurš ir mērījis šo draudzību? Baiba Broka bija pazīstama ar Ivetu Strautiņu ļoti sen, savulaik viņas abas strādāja tieslietu ministra Gaida Bērziņa birojā. Pie Nila Ušakova Strautiņa sāka strādāt vēlāk, un pagāja vēl laiks, pirms kļuva par viņa sievu. Vai tas būtu labs paraugs, ja Broka tagad izliktos, ka Strautiņu vairs nepazīst un taisnotos, ka nav jau īsti draudzene.

Jautājums – vai vēlētāji noticēs, ka privātajā dzīvē cilvēki ir labi draugi, bet politikā – nikni pretinieki?

Ir politiķi, kuri noliegs jebkuru draudzību, tikai lai iegūtu varu, tieši tāpat kā noliegs savus ideālus. Es tomēr domāju, ka atklātība un principialitāte atmaksājas. Ja īslaicīga izdevīguma vārdā sāk novērsties no cilvēkiem, tad tikpat viegli vēlāk var nodot arī savus politiskos principus. Ir labi un pareizi, ka cilvēki atbildīgi izturas pret izvēli, šaubās un pārbauda. Visi šie jautājumi Baibai Brokai parasti tiek uzdoti, arī tad, kad viņa tiekas ar partijas biedriem un atbalstītājiem, taču viņa uz tiem atbild godīgi, un šaubas zūd. Piemēram, ir tāda nacionāli domājošu motociklistu brālība “Dieva suņi”, kuras biedri ir aktīvi sociālajos tīklos. Arī viņi sākotnēji bija skeptiski par Broku kā NA kandidāti, taču pēc pirmās komunikācijas viņu viedoklis būtiski uzlabojās. Nacionāli noskaņotu cilvēku resurss Latvijas politikā nav nemaz tik liels un mēs nevaram atļauties ar to bezrūpīgi mētāties.

Nesen NA biedri sociālajos tīklos priecājās, ka Broka Pirmajā Baltijas kanālā (PBK) runājusi latviski, nevis krieviski. Man gan radās jautājums, kāpēc viņa vispār deva šādu interviju? Vai tad tas nav Krievijas propagandas melu kanāls?

Pats galvenais, kāds bija vēstījums. Viņa parādīja, ka savā valstī varam diktēt noteikumus un šis propagandas kanāls bija spiests raidīt latviski un izmantot tikai krievu subtitrus. Partijas nostāja ir, ka mēs ar vietējiem Latvijas medijiem runājam latviešu valodā un esam aicinājuši visiem biedriem ievērot šo apņemšanos. Es pats ar Krievijas televīzijas kanāliem nerunāju vispār. Ir kolēģi, kuri uzskata, ka var runāt un skaidrot savu pozīciju. Partija pieļauj abas pieejas. Mēs redzam, ka arī ļoti nacionāli politiķi no Polijas dažreiz pat brauc uz Maskavu, lai piedalītos raidījumos, arī latviešu publicists Otto Ozols tur ir bijis.

Jā, viņš pateica, ka Krievija “dabūs pa purnu”, ja uzbruks Baltijas valstīm. No Brokas PBK mēs tādu stingru nostāju nedzirdējām, tā bija abpusēji jauka intervija.

Nepiekritīšu. Broka tiešām nav tā, kuru raksturo skaļi izteikumi. Viņas pienesums bija pieklājīgi, bet ļoti skaidri un noteikti pateikt, ka valsts amatpersonu pienākums Latvijā ir runāt valsts valodā. Tas bija skaidrs politisks vēstījums. Pārējā intervija vairāk bija par saimnieciskiem jautājumiem.

Pilnu interviju ar R. Dzintaru lasiet 1. marta “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

LA.lv