Politika

Dzintars: Valdība nekritīs VL-TB/LNNK dēļ, to būs lēmuši citur un citi 0

Foto – LETA

Ja pašreizējā Valda Dombrovska (V) vadītā valdība kritīs, tas nebūs nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) darbības dēļ, intervijā žurnālam “Ir” apgalvo apvienības vadītājs Raivis Dzintars.

“To būs lēmuši citur un citi,” piebilst Dzintars, gan nevienu vārdā nesaucot. “Esmu uzmanīgs ar apgalvojumiem, kurus nevar pierādīt. Bet es tādus redzu,” skaidro apvienības līderis.

Viņš atkārtoti uzsver, ka VL-TB/LNNK izvirzītās prasības par finansējumu demogrāfijas veicināšanai nākamā gada budžetā ir vēlme pildīt solījumus vēlētājiem, nevis instruments citu politisko interešu panākšanai.

Laikrakstam “Diena” Dzintars apliecina, ka apvienība labprāt iegūtu Ministru prezidenta un finanšu ministra amatus, tomēr tas varētu notikt nākotnē. “Šajā valdībā ministru maiņa draudētu ar citu koalīciju. Mums vislielākās iespējas aizstāvēt savu pozīciju ir pašreizējās koalīcijas ietvaros,” sacīja Dzintars.

Viņu uzrunājuši vairāki augstu stāvoši partijas “Vienotība”, prasot, lai godīgi pasakot, ko VL-TB/LNNK vēloties, “jo skaidrs, ka demogrāfija jūs neinteresē un arī valdību jūs gāzt negribat”. Dzintaru izbrīnot, ka neviens pat nepieļaujot, ka “politikā var būt arī kāda ideja un tās vārdā esam gatavi kaut ko darīt”.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK sākotnēji aicināja nākamā gada budžetā papildus iekļaut 31,6 miljonus latu, bet vēlāk cipari tika mainīti, ņemot vērā budžeta projektā jau iekļautos izdevumus, kā arī precizētos aprēķinus. Partija uzsvēra, ka nav atkāpusies ne no viena priekšlikuma demogrāfijas jomā, taču precizējusi summas, vienlaikus prasot mainīt atsevišķas valdības ieceres, kurām budžetā jau ir paredzēti līdzekļi, un aizstāt ar savējām.

Veicot minētās aprēķinu izmaiņas, prasību izpildei nepieciešamā summa saruka līdz 16 miljoniem latu.

VL-TB/LNNK iepriekš uzsvēra, ka turpina uzstāt uz lielāku atbalstu demogrāfijas jautājumu risināšanai nākamā gada valsts budžetā un, nesaņemot šo atbalstu, apvienība nevarēšot balsot par 2013.gada budžeta apstiprināšanu galīgajā lasījumā.

LA.lv