×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Dzintars: Valdības veidošanas procesā prezidentam ir iespēja kļūt par līderi (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunās valdības veidošanas procesā Valsts prezidents Raimonds Vējonis varētu izmantot iespēju kļūt par vēl izteiktāku politisku līderi un apgāzt aizkulišu runas, ka viņa ievēlēšana bijusi saistīta ar solījumiem atbalstīt “kaut kādas konkrētas kandidatūras”, šorīt LNT izteicās “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Pēc politiķa vārdiem, šogad, visticamāk, jauno valdību izveidot neizdosies, bet janvārī tādai vajadzētu būt, lai arī esot atsevišķi riska faktori, jo pieredze rādot, ka dažas partijas reitinga krituma apstākļos var rīkoties ļoti neracionāli.

Tikmēr savas partijas noraidošo nostāju pret “Vienotības” potenciālo kandidāti premjera amatam Solvitu Āboltiņu Dzintars uzskata par pamatotu – ģeopolitisko apsvērumu dēļ Latvijai pašlaik vajagot premjeru ar lielāku sabiedrības atbalstu, turklāt noraidoša attieksme pret Āboltiņu esot VL-TB/LNNK vēlētājiem.

Dzintars kārtējo reizi uzsvēra, ka VL-TB/LNNK savu noraidošo attieksmi pret Āboltiņu nekādos apstākļos nemainīšot – šī atbilde neesot pārskatāma, līdz ar to izveidot valdību ar Āboltiņu tās vadībā neesot reāli.

Viņš arī uzsvēra, ka līdz ar vadītāju nomaiņu valdībā izmaiņām jābūt pēc būtības, nevis dekoratīvām un saistītām ar amata piemeklēšanu kādām konkrētām personālijām, piemēram, VL-TB/LNNK prasīšot valdības deklarācijā noteikt, ka demogrāfija ir valsts prioritāte. Ministru portfeļu sadalē VL-TB/LNNK pašlaik nekādas izmaiņas nevēloties, un Dzintars nebija gatavs publiski runāt, vai ir kāda joma, pār kuru VL-TB/LNNK papildus vēlētos uzņemties atbildību.

Dzintars sacīja, ka VL-TB/LNNK izmaiņas valdībā nerosināja, tāpēc arī pašlaik partija nekādu iniciatīvu tās veidošanā neuzņemas. Turklāt mazai partijai, veidojot valdību, esot risks nevis valdību reāli vadīt, bet kļūt par politisko ķīlnieku lielāko partiju cīņās.

Vaicāts, kuru politiķus VL-TB/LNNK grib redzēt valdības vadībā, Dzintars tieši neatbildēja. Arī jautāts par atbalstu kādam no ZZS nosauktajiem kandidātiem, politiķis atrunājās, ka VL-TB/LNNK atbalstītu to, kurš mūs vairāk pārliecinātu par mūsu politisko prioritāšu īstenošanu. Kaut kādi kompromisi valdības izveidē gan esot neizbēgami, jo ideālu kandidātu nav. Dzintars pats premjera pienākumus uzņemties nevēlas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Prezidenta k-gs,rādi savu varu un atpestī savu valsti no amatkŗotājiem ,shēmotājiem Ja nevar saeimas frakcijas rijībs kārē treknāko kumosu sakampt,projām tādus un vēlēsim cilvēkus ,kam valsts tuvķ nekā pašu labums Esi noteicējs-negrib pild’t savu pienākumu ,lai vācas

 2. latvietis parastais Atbildēt

  dzintars atkal cenšas ar puspatiesibām savu ” patiesibu ” pieradit pamājot ar sētas mietu ka prezidentam jāapgāž aizkulišu sarunas un baumas. viš tiešā ceļā vilina jaunās baumās un spekulācijās. vējonim nav nmanevra iespejas. ja vienotiba noliks āboltiņu kā kandidāti, tad viņam ari bus jāizvirza citādi zzs dabus pārmetumus ka ” izmanojuši situāciju ka prezidents viņu cilvēks” un nobidijuši vienotibu malā. lūk pašai NA un pārejiem pēc tam ir jāizgāž āboltiņas balsojums un tikai tad prezidentam būs brīvas rokas nākamā premjera izvēlei. tā ka politisku gribu un varešanu nāksies izradit pašam dzintaram & co neviss jānove’\l viss uz prezidenta pleciem lai pēc tam ” mazgātu rokas nevainibā, jo tā bija prezidenta izvēle”

 3. suflieris ar hūti lai paklusē! Atbildēt

  ZZS,dodiet mums Danu! 17.decembris 2015 9:52 atbildēt
  Ja prezidents nenominēs Danu Reiznieci, tad valstī nekas nemainīsies:Solvita turpinās lāčuka ”veiksmes stāstu bez veiksmes /,ja nominēs ZZs večus, tie arī negribēs izskatīties nesmuki un turpinās to pašu ”lāčuka veiksmes stāstu arī bez veiksmes.

  Tautai jau ir apnikuši tie Dombrovska iestaigātie ceļi pa ”veiksmes stāstu ”pēdām, …..

  tikai jaunā un drosmīgā,gudrā un tālredzīgā šahiste pratīs spēlēt ar pareiziem gājieniem pa valsts šaha dēli-Latviju

  • Jā ,Danai, ,šķiet ,ir mugurkauls,nelokās Kalvīša priekšā ,pat maskavas kungs satrūcies atdrāzās uz Rīgu un azibrauca visai nerunīgs

Draugiem Facebook Twitter Google+