×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Dzintars Zaķis: Saeimā valda pirmsvēlēšanu bardaks. “LA” diskusija Dagdā (21)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Dzintars Zaķis

“Tas ir pirmsvēlēšanu bardaks, kas vakar notika Saeimā,” tā par Saeimas vakardienas sēdes lēmumu par Maksātnespējas likuma grozījumiem šodien Dagdā atbildēja Dzintars Zaķis, “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Guna Maļinovska "LA" diskusijā


Guna Maļinovska (attēlā) kopā ar vīru un diviem bērniem pēc studijām un neilgas pastrādāšanas Rīgā nolēma atgriezties dzimtajā pusē Latgalē. LA diskusijas noslēgumā viņa uzrunāja atbraukušos septiņus politiķus: “Nolēmām uzbūvēt māju, lai būtu kur ģimenei dzīvot, gājām uz banku pēc kredīta, un tur saņēmām atbildi: neperspektīvs reģions, kredītu jūs nedabūsiet! Tad padzirdējām, ka būs valsts atbalsta programma jaunajām ģimenēm pirmā mājokļa iegādei. Super! Pieņēma likumā nolikto atslēgu principu. Super! Bet te bankas atsakās piedalīties pirmā mājokļa programmā. Ko man darīt, lai man nebūtu jābrauc prom no Latgales?” vaicāja Guna.

“Putra liela te savārīta,” šodien atzina Dzintars Zaķis. “Vienkāršā loģika saka: ja tu nāc uz banku pēc kredīta mājai, tad ir divi varianti. Ja vēlies ķīlā atstāt tikai māju, tad ir viena cena. Ja vēlies kredītu garantēt vēl ar galvotāju, tad, protams, ka tas būs lētāk, jo mazāks risks. Kas notika Saeimā? Uz otro lasījumu bija iebalsots ļoti pretrunīgs priekšlikums, ka jebkura īpašumu skaita gadījumā var nolikt atslēgas un nepildīt savas saistības. Uz trešo lasījums bija piedāvājums ļaut nolikt atslēgas un iziet maksātnespējas procesu tikai vienīgā mājokļa īpašniekiem. Vakar Saeimā nenoraidīja to variantu, kas bija uz otro lasījumu, un vēl papildus piebalsoja par vienīgo mājokli. Šobrīd likumā ir bardaks. Iznāk tā, ka pie jebkura īpašumu skaita var nolikt atslēgas un nepildīt kredītsaistības. Tas nav normāli. Diezgan droši, ka prezidents atgriezīs šo likumu atpakaļ Saeimā, un tad mēs mierīgi pēc vēlēšanām mēneša laikā salabosim šo likuma pantus. Un tad arī pirmā mājokļa programma jaunajām ģimenēm darbosies. Dzīvi pabojāja vēlēšanu tuvums,” skaidroja “Vienotības” līderis.

Valsts garantētie kredīti, ļaujot pašiem iemaksāt tikai 5% no mājokļa cenas, taču nav dāvināta nauda, bet tikai kredīti? “Nekādas atlaides par bērnu skaitu taču nebūs?” vēlējās precizēt diskusijas dalībnieki. “Jā, šis ir aizdevums, tas nav dāvinājums,” piekrita Zaķis. “Mēs esam pārāk nabadzīga valsts, lai atļautos vairāk palīdzēt.”

Vairāk par diskusiju – otrdien “Latvijas Avīzē”!

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. кстатьи, вы были в бардаке’с? там приличный’с порядок’с!

 2. Nebūs vairs ne Vilka,ne Zaķa! Nebūs vairs bardaka!

 3. Bardaks nozīmē vietu(māju), kur par naudu gūst seksuālu baudu. Tā tas būtu tulkojumā uz latviešu valodu!

 4. Jācer vienīgi,ka 12.Saeimā Dzintara Zaķa vairs nebūs!

 5. zaķi, tava vieta ir atejā

 6. „Te Dzintra no Kuldīgas. Gribu padot ziņu bezpartejiskajiem pilsoņiem. Ja jūs gribat balsot par partiju sarakstiem, nu – nedariet to, jo tas ir pilnīgi veltīgi un pret Satversmi! Satversme nosaka tautas varu, bet ne partiju varu. Nopietni! Es pati balsotu par personībām, bet likums man to aizliedz. Tāpēc nebalsošu, bet tas nenozīmē, ka es pilnvaroju citus izlemt manā vietā. Tas ir protests pret nedemokrātisko un pretkonstitucionālo vēlēšanu likumu un sistēmu!”
  Paldies, Dzintra, ka samaksājāt par reklāmu!

 7. Tieši tāpēc arī nevajag pārdot Citadeles banku , ko par sviestmaizi grib pārdot Zaķis un CO. Valstij vajag savu finanšu intitāciju ar ko varētu realizēt šādus projektus!

 8. Ak Jurkāns arī izlīdis. Tad jau atkal ies talkā Krievijai?

 9. Pēc vēlēšanām jau bez Zaķa un Vilka!

 10. Saeimā jāvalda tikai “Vienotībai”!

 11. Nu gan laiž! Vai Saeimā ir tikai stulbeņi?

 12. Kad beidzot ierosinās referendumu par patreizējas vēlēšanu sistemas neatbilstību demokratijai ?Nu negribu vēlēt par vienu partiju ,bet gan par visu partiju dažiem cilvēkiem .Lai pie teikšanas tiktu tādi cilvēki ,piem .Šnore,kas ir Neatkarīgajā,bet prot dažām personām man ir iebildumi Gribu redzēt un dzirdēt Saimā ,kas nebaidās runāt atklāti .Tāda ”veču ”lavierēšana jau ir līdz kaklam ,ka tik kādam neuzmin uz ”naudas maisu ”.

 13. Paskatoties penošāko uzņēmuma sarakstu varam redzēt,ka Swedbanka un Sebanka ir pelnošako uzņemumu topā.Lieki piebilst,ka peļņa tiek zviedriem.
  Tāpēc aicinu tos cilvekus,kuri gatavojas balsots par “Vienotību” svitrot tādus,kā Zaķus un Aboltiņas laukā…..

 14. Atraduši ko te rakstīit par Gunu Niperi,lai tak iet un atjauno veselu konfekšu fabrikas kompleksu kuru noprivatizēja savulaik tēvs Raimonds Nipers un neko nesāka darīt tikai izlauza visu vērtīgāko un pārdeva,Skaitās uzņēmējs Sudrabas partijas deputāta kandidāts,nelabi paliek.

 15. Ar „protesta“ balsojumu – balsojot, lai kādu slikto“ izsvītrotu, Tu būsi piemānījis sevi un Latviju, savu tautu un nākamā dienas rītā, ieraugot ievēlētās partijas un deputātus, Tu būsi šokā – balsoji it kā „pret”, svītroji , bet viņi ir Saeimā,
  NEVARI IZVĒLĒTIES, KURA PARTIJA TEV BŪTU LABĀKĀ, TAD, MANUPRĀT, JĀRĪKOJAS pēc demokrātijas principa – partija, kas aizsēdējusies, ja tā tevi neapmierina, IR JĀMAINA, tādēļ JĀATLIEK malā TO PARTIJU LISTES, KURAS JAU IR BIJUŠAS VAI PAŠLAIK IR pie varas Saeimā (tieši Saeimā) un kuras no tām Tevi neapmierina un jāizraugās viena partija, tieši kāda no tām, kurām reitings ir zem 5 % barjeras, jo reitingi ir viltīgi, nereti pirkti un taisīti par naudu, ar nolūku tevi apmānīt.
  Protams, PAŠREIZĒJAIS VĒLĒŠANU LIKUMS IR VĒLĒTĀJU AFĒRA, jo:
  – nevar nobalsot „pret” kādu partiju; – nenosaka vēlētāju kvorumu, kad vēlēšanās nav notikušas; – visu vēlētāju balsis, kuri balso, piemēram, par vienu no 9 partijām, kuras katra dabū tikai 4, 99% balsu un netiek Saeimā, viņu deputātu vietas (balsis) atdod Tev nevēlamām partijām, kuras iegūst vairāk kā 5 % balsu; – Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (GROZĀMO SARAKSTU PRINCIPS) un utt.Ja neiet balsot, rezultātā samazina 5 % vēlētāju masu, proti: – no 1000 vēlētāju – 5 % vajag 50 vēlētāju; – no 10 000 – 5 % ir 500; – no 100 000 – 5 % = ar 5000 utt. Padomā, ja procentus skaita no visu vēlēšanās piedalījušos vēlētāju derīgo biletēnu skaita, bet deputātu vietas sadala gan tikai starp partijām, kuras ieguva 5 % un vairāk. Ja atnāk vairāk to vēlētāju, kuru partija valstij var nodarīt ļaunumu vai aktivizēt okupācijas tendences, vai tu neesi ļaunuma atbalstītājs, ja nepiedalies vēlēšanās? Tātad saprati, BALSOJOT par MAZO partiju (par mazo CILVĒKU), tuapgrūtini iekļūšanu Saeimā tev nevēlamām partijām, balsi nepazaudē.
  Liekot priekšā “izbāzeni” (labu vai sliktu cilvēku), par kuru aicina balsot, nekaunīgi maldina vēlētājus, jo vēlētājs, piemēram, balsojot par Jāni BORDĀNU, nevar nobalsot arī par tavu izbāzeni, kuru es arī gribētu iebalsot, bet negribu ušakovus, brigmaņus, lembergus un citus dīvāna zemniekus, kuriem nospļauies par zemniekiem. Aicinot balsot par “ļabu”cilvēku, tu gribi mani apmānīt nobalsot par slikto partiju. Skat, Latvijas Avīze rakstīja Ingrīdas ŪDRES lieligo komentāru – jūs, vēlētētāji, mani svītrojāt, nobalsojāt par ZZS, un tā tika Saeimā….

 16. Vai tad tu pats neesi nodokļu nemaksāšanas bardaks, ka gribēji apkrāpt valsti par 9000 latu? Tevi pieķēra, atdevi atpakaļ un atvainojies un viss. Vai tad nevajadzēja tev sēdēt? Lai gan saka – ja tu būtu nozadzis 1000 un vairāk, sēdētu, bet 9 000 – likums neliek cietumā.

 17. Man likaas ka saimaa visu laiku ir bardaks,vai kaa?

 18. Zaķi tiec vēl Saeimā un tad plurini…

Draugiem Facebook Twitter Google+