Kultūra
Latvijā

Dzintaru koncertzāle aicina uz pirmo Ziemassvētku festivālu 0


Zvanu anzamblis “Arsis” (Igaunija).
Zvanu anzamblis “Arsis” (Igaunija).
Publicitātes foto

No 16. decembra līdz 7. janvārim pirmo reizi atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies grandiozākais ziemas muzikālais notikums Jūrmalā – “Ziemassvētku festivāls”, kuru izgaismos īpašs šovs – gaismas toņu mistērija, LA.lv pastāstīja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Divpadsmit “Ziemassvētku festivāla” koncertos būs iespēja tikties ar izciliem Latvijas un ārzemju māksliniekiem – leģendāro maestro Raimondu Paulu, Latvijas Radio bigbendu, šarmanto akordeonisti Kseniju Sidorovu un citiem māksliniekiem.

Festivāla īpašie viesi – divas muzikālas apvienības no ASV, kuras vieno vairākkārt iegūtas “Grammy” balvas – vieni no ievērojamākajām instrumentālajām apvienībām Amerikā – Losandželosas ģitāristu kvartets un leģendārais vokālais ansamblis “New York Voices”.

Kopā ar iepriekšminētajiem māksliniekiem koncertos dzirdēsim arī LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistaru Raimondu Ozolu ar stīgu kvartetu, Rīgas Doma zēnu kori, pasaulē ievērojamu atzinību guvušo latviešu kontrabasistu, Berlīnes filharmoniķu mūziķi, Gunāru Upatnieku, balsu virtuozus Latvijas Radio kori, dziedātāju Ralfu Eilandu, Nacionālo bruņoto spēku orķestri, čellistu Valteru Pūci, Zvanu ansambli “Primus”, dziedātāju Elīnu Šimkus un baroka orķestri “Collegium Musicum Riga”.

Pirmais Dzintaru koncertzāles “Ziemassvētku festivāls” klausītājiem piedāvās krāšņu muzikālo programmu – sākot no šarmanti liegiem franču šansoniem, Raimonda Paula un Gija Kančeli kino mūzikas, Volfganga Amadeja Mocarta, Johana Sebastiana Baha un Pētera Čaikovska melodiskajiem skaņdarbiem, līdz Arvo Perta un Valentīna Silvestrova sirds mūzikai un Pareizticīgo Ziemassvētku nakts apgarotajiem dziedājumiem. Vairāki koncerti “Ziemassvētku festivālā” būs īpaši veltīti arī bērniem.

Ziemassvētku festivāla laikā – no 16. līdz 20. decembrim no plkst. 18 līdz 23 pie Dzintaru koncertzāles būs skatāms arī īpašs gaismas un skaņas šovs, kas iepriecinās koncerta apmeklētājus un izgaismos gada tumšāko laiku.

Dzintaru koncertzāles “Ziemassvētku festivāls” būs veltīts luterāņu un katoļu Ziemassvētkiem, bet noslēgsies ar programmu, kas veltīta pareizticīgo Ziemassvētkiem, piebilda Pučka.

LA.lv