×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Dzintaru koncertzālē divos viencēlienos – labākie Latvijas baletdejotāji

Foto: LETAFoto: LETA

Baletdejotāja Ieva Rācene izpilda solo priekšnesumu no baleta "Tikko".

Sestdien, 30. aprīlī, Dzintaru koncertzālē skatītājiem būs iespēja redzēt Latvijas Nacionālā baleta vadošos solistus divās viencēliena baleta izrādēs – “Karmena” horeogrāfa Kšištofa Pastora versijā un “Tikko” Elzas Leimanes-Martinovas horeogrāfijā, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Poļu horeogrāfs un producents Pastors Prospēra Merimē klasisko noveli “Karmena” ietērpis mūsdienīgā un ekspresīvā horeogrāfijā. Balets vispirms 1997.gadā iestudēts Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī, 2001.gadā tas piedzīvoja pirmizrādi Rīgā un 2013.gadā atgriezās Latvijas Nacionālā baleta repertuārā programmas “Karmena. 5 tango” programmā.

Savā “Karmenas” interpretācijā Pastors balstījies gan uz Merimē noveli, gan Žorža Bizē operu. Baletā viņš nolēmis koncentrēties uz šī stāsta galvenajiem punktiem – mīlestību, kaislību, greizsirdību un likteni, kas ir tik būtiski čigānietes Karmenas uzskatos.

Izrādē “Karmena” skan Bizē un Rodiona Ščedrina “Karmensvīta”. Izrādē dejos Viktorija Jansone, Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins un citi Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

Savukārt Leimanes-Martinovas baleta viencēliens “Tikko” ir emocionāls un personīgs stāsts par sievietes dvēseli. Darbā savijas dejotājas profesionālās un personiskās pārdomas par laiku un tā izjūtu.

Izrāde “Tikko” ir horeogrāfes diplomdarbs, kas iekļauts arī viencēlienu vakarā “Neiepazītās teritorijas”, kas ir Latvijas Nacionālās operas un baleta repertuārā. Pirms gada viencēliens “Tikko” bija skatāms arī starptautiskajā baleta festivālā “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kur tika augstu novērtēts.

Iestudējumā izmantota dažādu autoru mūzika, skaņdarba “Tikko” autors – Kaspars Kurdeko. Izrādes solisti būs Viktorija Jansone, Baiba Kokina, Ieva Rācene, Aleksandrs Osadčijs, Ringolds Žigis un Arturs Sokolovs.

Viencēliena baleta izrādes Dzintaru koncertzālē būs skatāmas plkst.19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+