Kultūra
Mūzika

Dzintaru koncertzālē izskanēs Imanta Kalniņa 77. jubilejai veltīts koncerts1

Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē 2. septembrī notiks komponista Imanta Kalniņa 77 gadu jubilejai veltīt koncerts “Menuets, Kalniņš, Latvija. 50, 77, 100”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Una Griškeviča.

Koncertā pirmajā daļā muzicēs grupa “Turaidas Roze”, Latvijas Universitātes absolventu koris “Jubilate”, bērnu koris “Omnes” Aijas Kukules vadībā, solisti Uģis Roze un Olga Rajecka, aktrise Rēzija Kalniņa, kā arī mūziķi Aivars Gudrais (ģitāra), Modris Laizāns (basģitāra), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Ivars Kalniņš (bungas), bet koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps grupa “Menuets”.

Pirmās daļas programmā iekļauts mūzikas fragments no filmas “Pūt, vējiņi”, skaņdarbi “Dziesma, ar ko tu sācies”, “Vilciņš šodien gar upmalu ies”, “Blūzs” (Māra Čaklā dzeja), “Akāciju palags”, “Balāde par pārmetumiem”, “Elpo”, “Saliksim muguras kopā” no Kalniņa rokoperas “Ei, jūs tur!”, “Mūžu mūžos būs dziesma”, kā arī dziesmas no grupas “Turaidas Roze” repertuāra: “Mīlestība divreiz neatnāk”, “Viļņi Gaujas krastā”, “Tiksimies tai pašā vietā”, “Rīta serenāde” un “Nelaid, māte, bērnus mežā”.

Koncerta otrajā daļā grupa “Menuets”, kas šogad svin 50.dzimšanas dienu, piedāvās gan savas populārākās dziesmas, kuru autors ir Kalniņš, gan arī grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

LA.lv