Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
13. janvāris, 2016
Drukāt

Dzintaru koncertzālē uzstāsies Vestards Šimkus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. februārī plkst.19:30 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” trešais koncerts, kurā ar solo koncertu uzstāsies izcilais latviešu pianists, starptautisko konkursu laureāts Vestards Šimkus, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Gatavojoties solo koncertam Vestards Šimkus sniedz ieskatu programmas tapšanā: “Klausoties dažādos laikos tapušus pianistu ierakstus, pirmās četras 20. gadsimta desmitgades manā uztverē ir kļuvušas par tādu kā pianisma “zelta laikmetu”, kad no ģeniālu meistaru pirkstu pieskārieniem taustiņi, āmurīši un stīgas burtiski atdzīvojās un kļuva par sirsnīgiem skaņu stāstniekiem. Šo programmu, kuras laikā nostaigāsim klaviermūzikas ceļu no Mocarta, Šūberta, Šopēna un Lista līdz Ravelam, Debisī, Blūmenfeldam un Skrjabinam, es izveidoju, iedvesmojoties no tām koncertprogrammām, kādas 20.gadsimta sākumā mēdza atskaņot un ieskaņot Sergejs Rahmaņinovs, Jozefs Hofmans, Vladimirs Horovics, Fēlikss Blūmenfelds un citi tā laika izcilākie pianisti.”

Pianista Vestards Šimkus vārds komentārus neprasa. Prestižais mūzikas ierastiem veltītais žurnāls “American Record Guide” ir rakstījis: “Būdams komponists, kura darbi tiek publicēti, Vestards Šimkus ir augstākās raudzes pianists, kurš sniedz mūzikai visu, ko vien tās autors varētu vēlēties.” Savukārt pasaulslavenais diriģents Pāvo Jervi, kas sadarbojies ar daudziem izciliem diriģentiem un orķestriem, atzinis, ka “Vestards Šimkus ir fenomenāls”.

“Dzimuši Latvijā” ir jauns koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks izcilu Latvijas mākslinieku solo koncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+