Kultūra
Mūzika

Dzintaru koncertzāles pirmais Ziemassvētku festivāls piedāvās krāšņu programmu 0

Publicitātes foto

No 16. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā Dzintaru koncertzālē norisināsies pirmais “Ziemassvētku festivāls”. Divpadsmit “Ziemassvētku festivāla” koncertos uzstāsies izcili Latvijas un ārzemju mākslinieki – maestro Raimonds Pauls, Ksenija Sidorova, Raimonds Ozols, Gunārs Upatnieks un vokālais ansamblis “New York Voices”. Jau 16. decembrī festivālu atklās īpašie viesi no ASV, “Grammy” balvas ieguvēji – spožais Losandželosas ģitāristu kvartets.

Kā teic Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, Ziemassvētku festivāls būs veltīts gan luterāņu, gan katoļu Ziemassvētkiem, bet tā noslēguma programma veltīta pareizticīgo Ziemassvētkiem. Vairāki koncerti festivālā būs īpaši veltīti bērniem.

“Festivāls klausītājiem piedāvās krāšņu muzikālo programmu – sākot ar šarmanti liegiem franču šansoniem, Raimonda Paula un Gijas Kančeli kino mūziku, Volfganga Amadeja Mocarta, Johana Sebastiana Baha un Pētera Čaikovska melodiskajiem skaņdarbiem, līdz Arvo Perta un Valentīna Silvestrova sirds mūzikai un pareizticīgo Ziemassvētku nakts apgarotajiem dziedājumiem,” vēsta festivāla pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Koncertos uzstāsies LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols kopā ar stīgu kvartetu, Rīgas Doma zēnu koris, pasaulē ievērojamu atzinību guvušais latviešu kontrabasists, Berlīnes filharmoniķu mūziķis Gunārs Upatnieks, balsu virtuozi – Latvijas Radio koris, dziedātājs Ralfs Eilands, Nacionālo bruņoto spēku orķestris, čellists Valters Pūce, zvanu ansamblis “Primus”, dziedātāja Elīna Šimkus un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, kā arī plašu starptautisku atzinību guvusī akordeoniste Ksenija Sidorova, kura uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Festivāla īpašie viesi šogad ir divas muzikālas apvienības no ASV – abas vieno vairākkārtīgi iegūtas “Grammy” balvas: leģendārais vokālais ansamblis “New York Voices” un viena no ievērojamākajām instrumentālajām apvienībām Amerikā – Losandželosas ģitāristu kvartets, kurš uzstāsies festivāla atklāšanas koncertā.

Losandželosas ģitāru kvartets, kura sastāvā šobrīd muzicē Džons Dīrmens, Metjū Greifs, Viljams Kanengisers un Skots Tenants, tā 30 gadu pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no ievērojamākajām instrumentālajām apvienībām Amerikā. Kvartets regulāri uzstājas pasaules prestižākajās koncertzālēs – Linkolna centrā un Kārnegī zālē Ņujorkā, Londonas Vigmora zālē un “Southbank” centrā, Tokijas operā un daudzviet citur. Dzintaru koncertzālē četri harizmātiskie kungi atskaņos gan kaislīgu “latino” mūziku, gan šarmanti liegu franču šansonu, kā arī spilgtākās kompozīcijas no “Grammy” apbalvotā albuma ”Guitar heroes” un krāsaino baleta svītu no Pētera Čaikovska ”Riekstkoža”.

Ziemassvētku festivāla laikā no 16. līdz 20. decembrim pie Dzintaru koncertzāles būs skatāms arī īpašs gaismas un skaņas šovs, kas iepriecinās koncerta apmeklētājus.

 

Varbūt noder!!

Ziemassvētku festivāla koncerti Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē:

16. XII 19.30 festivāla atklāšanas koncerts. Losandželosas ģitāru kvartets (EUR 10 – 50);

19. XII 19.00 Latvijas Radio koris, “Nakts lūgšana” (EUR 7 – 20);

20. XII 17.00 “Kontrabasa koncertstāsts”, G. Upatnieks, A. Egliņa, M. Meijers (EUR 7 – 15);

20. XII 12.00 Ziemassvētku koncerts visai ģimenei ar Ralfu Eilandu un Valteru Pūci (EUR 7);

22. XII 19.30 Ksenija Sidorova un Latvijas Radio bigbends;

25. XII 19.30 “Mazā nakts mūzika”: Raimonda Ozola stīgu kvartets, Rīgas Doma zēnu koris; (EUR 7 – 25);

26. XII 19.00 Raimonda Paula un Gijas Kančeli kino mūzika (EUR 15 – 50);

27. XII 17.00 “Eņģeļu balsis”, zvanu ansamblis “Arsis” (Igaunija) (EUR 7 – 20);

28. XII 18.00 “Ziemassvētku pilī”, koncerts bērniem (EUR 7);

7. I 19.30 “Pareizticīgo Ziemassvētki” (Latvijas Radio koris) (EUR 7 – 20).

LA.lv