×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Dzintaru koncertzāles svētku kulminācijā pie klavierēm būs maestro Pauls

Foto - LETAFoto - LETA

Par godu Dzintaru koncertzāles nozīmīgajai jubilejai – 80 gadiem, kopš Mazās zāles atklāšanas, 4. jūnijā gaidāms svētku kulminācijas koncerts – tikšanās ar populāriem un iemīļotiem mūziķiem – maestro Raimondu Paulu, dziedātājiem Daumantu Kalniņu, Intaru Busuli un Kristīni Prauliņu, Latvijas Radio Bigbendu un citiem māksliniekiem, LA.lv pastāstīja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Dzintaru koncertzāle vēsturiski ir bijusi vieta, kur vasarās uzstājušies pasaulslaveni mūziķi, bet leģendārajās Emīla Dārziņa recenzijās varam lasīt par koncertiem Dzintaros ar 20. gadsimta mūzikas leģendām. Un arī šī gada īpašajā 80 gadu jubilejas koncertā klausītājus priecēs programma ar izcilu simfoniskās mūzikas buķeti un iemīļotām Raimonda Paula melodijām.

Koncerta pirmajā daļā Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā vedīs caur žilbinošajiem Riharda Štrausa mūzikas līkločiem, Jāzepa Vītola senatnīgi kolorētām Latvijas ainavām un Jāņa Mediņa “Ārijai” – latviešu simfoniskās mūzikas pērlei, kurā ar emocionālu siltumu iedzīvināta mums tik tuvā melanholija. Savukārt pianists Antons Ļahovskis, kura spēle izceļas ar dižciltīgumu un dziļumu, atskaņos Sergeja Rahamaņinova “Variācijas par Paganīni tēmu” – skaņdarbu, kurā apvienojas itāliska spozme un tikai krievu mūzikai raksturīgais dvēseliskā plašuma skaistums – nedaudz smeldzīgs un temperamentīgs.

Koncerta otrajā daļā klausītājus Raimonda Paula melodijās iekustinās Latvijas Radio Bibends un latviešu džezmeņi – Intars Busulis, Daumants Kalniņš un Kristīne Prauliņa, kā arī pavisam jauna, talantīga dziedātāja no Uzbekstinānas – Sabina Mustaeva, kura jau plūkusi laurus vairākos starptautiskos konkursos. Bet pie klavierēm būs pats Maestro Raimonds Pauls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+