×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Dzintaru koncertzāles vasaru atklās Latvijas mūzikas zvaigznes


Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. jūnijā grandiozā klasiskās mūzikas koncertā atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu. Solisti – akordeoniste Ksenija Sidorova, pianists Vestards Šimkus, kā arī klarnetists Ints Dālderis, bet pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults – Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Īpašais koncerta viesis būs klasiskās un džeza mūzikas televīzijas šova “Radīti mūzikai” uzvarētājs 
tubists Kaspars Šmits.

Izcilā latviešu pianista Vestarda Šimkus izpildījumā Dzintaros dzirdēsim krāšņo amerikāņu mūzikas ikonu – Džordža Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā” – pirmais no Gēršvina mēģinājumiem strādāt akadēmiskās mūzikas žanrā, kas atnesa viņam pasaules slavu. Pēc pirmatskaņojuma publika esot burtiski lēkusi kājās un aurojusi. Pats Gēršvins atzinis, kas šis darbs, viņaprāt, ir kā Amerikas kaleidoskops, kur dzirdama gan lielpilsētu kņada, gan dažādo kultūru sajaukums, gan amerikāņu spēja nepadoties grūtību priekšā.

Vestards Šimkus pašlaik ir slavenākais Latvijas koncertējošais pianists, kura karjerā bijušas neskaitāmas sadarbības ar pasaulslaveniem orķestriem un diriģentiem, seši soloalbumi, no kuriem jaunākais – “Wagner Idyll. Vestard Shimkus” – nule nominēts prestižajai starptautiskajai Klasiskās mūzikas balvai (“Classical Music Awards”) kategorijā “Solo instrumenti”.

Viens no gaidītākajiem koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas notikumiem būs klausītāju tikšanās ar pašlaik pasaulē zināmāko Latvijas akordeonisti – Kseniju Sidorovu. Viņas izpildījumā dzirdēsim temperamentīgos Astora Pjacollas skaņdarbus “Oblivion” un “Koncertu bandeonam ar orķestri”.

Ksenija spožā starptautiskā karjerā sniegusi koncertus Londonas Karaliskajā Svētku zālē, Pērsela zālē, Bristoles Kolstona zālē, debitējusi Lucernas festivālā, Bergenas festivālā, Reingavas festivālā un citos festivālos Apvienotajā Karalistē, Francijā, Šveicē, Latvijā un Itālijā. 2012. gadā Ksenija Sidorova saņēma Lielo mūzikas balvu nominācijā “Par izcilu sniegumu”. Šā gada janvārī Ksenija devās turnejā kopā ar Trondheimas (Norvēģija) solistiem, sadarbojas ar komponistu Ēriku Vaitakru, bet šovasar Rīgā Ksenijas sniegumu baudīsim Rīgas festivālā pasaules mūzikas koncertā kopā ar izcilo mandolīnistu Avi Avitalu, tāpat Rīgā skanēs arī akordeonistes tango programma, viņa uzstāsies arī Pērnavas mūzikas festivālā Pavo Jervi vadībā, kā arī “Kremerata Baltica” festivālā Lucernā. Šovasar izcilās mūziķes akordeons skanēs arī Apvienotajā Karalistē – Langovenas, Česteras un Goveras festivālos.

“Koncerts bandeonam ar orķestri” komponēts 1979. gadā. Izdevējs Aldo Pagāni tam devis apakšvirsrakstu “Akonkagva”, bet populārais skaņdarbs “Oblivion” radīts 1984. gadā Marko Belločio filmai “Enriko IV” un tika nominēts “Grammy” balvai kā Labākā instrumentālā kompozīcija.

Līdz ar slavenajiem mūziķiem iespēju uzstāties koncertā ieguvis jaunais tubists Kaspars Šmits (22), kurš šo iespēju izcīnīja, piedaloties klasiskās un džeza mūzikas televīzijas šovā “Radīti mūzikai”.

“Izcila akustika, saulriets mierīgā vai bangojošā jūrā, vējš priežu galotnēs, bet tam visam pāri – Astora Pjacollas tango,” par gaidāmo vasaras sezonas atklāšanas koncertu saka Dzintaru koncertzāles jaunais valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis.

Varbūt noder!!


Koncerts 6. VI 19.00.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+