Latvijā
Novados

Dzintaru mežaparks pārvērties pasakainā gaismas valstībā 16

Foto: Edijs Pālens/LETA

Sestdien, 9. decembrī, Dzintaru mežaparkā Jūrmalā atklāts Gaismas parks, kuru rotā no 85 tūkstošiem LED gaismiņu veidoti gaismas dekori jūras viļņa, sniega tematikas objektu, Ziemassvētku rūķu un zaķu formās, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Gaismas parka koncepciju veidojuši 2016. gada Lietuvas pilsētas Viļņas krāšņās Ziemassvētku egles autori – mākslinieki Jolanta Tūraite un Dominiks Koncevičjus – un Latvijas iluminācijas eksperte Jevgenija Verovska.

Dzintaru mežaparka 33,5 metrus augstajā skatu tornī mirdz no gaismas dekoriem veidotas sniegpārsliņas un sniega sanesumi kāpās. Sniegpārsliņas un sniega kupenas klāj arī parka priežu zarus. Par unikālu gaismas dekoru – arku – pārtapis parka tiltiņš. Arka ir veidota jūras viļņa formā, tās veidošanā izmantotas LED gaismu virtenes kopumā 3,5 km garumā. Košās krāsas, gaismas un jūras šalkas rada sajūtu – it kā atrastos zem milzīga mutuļojoša viļņa. Bērnu rotaļu laukumus un pārējo parka teritoriju “apdzīvo” Ziemassvētku rūķi un zaķi.

Galerijas nosaukums

“Ziema Jūrmalā ir tikpat burvīga kā vasara. Tās skaistumu var ieraudzīt krasta kāpās, sniegotajos kokos, jūras šalkoņā un saules staros priežu galotnēs,” stāsta Jevgenija Verovska, iluminācijas eksperte. “Lai mūsu iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu to visu ieraudzīt vienuviet un izjust dabas brīnumaino skaistumu, mēs nolēmām pārnest to uz Dzintaru mežaparku. Palielināti dekoru mērogi pieaugušajiem ļauj iejusties bērnu lomā, bet bērniem nokļūt pasaku pasaulē, kur ir brīnumainas sniegpārslas, kur milzīgs vilnis veido tuneli, kur kopā saplūst sapņi un realitāte. Pastaigājoties gar jūras krastu, mēs redzējām viļņus, kas ziemā uzlēca virs milzīgajiem ledus gabaliem – šie milzoņi ir bīstami un apburoši, bet vienmēr interesanti gan bērniem gan pieaugušajiem, tāpēc šo dabas rotaļu nolēmām pārnest parka vidē un ļaut izbaudīt visiem. Gaismas parks ir mūsu mīlestības stāsts Jūrmalai.”

Visu decembri, sestdienās un svētdienās (10., 16., 17., 23. un 30. decembrī), no plkst. 15 līdz 18 Gaismas parkā Jūrmalā notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem – radošās darbnīcas, rotaļas un citas aktivitātes. Ieeja bez maksas.

LA.lv