×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Dzintra Kolāta vārdā internetā izplata viltus lūgumu pēc palīdzības (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Daudzi iedzīvotāji trešdienas rītā savos e-pastos saņēmuši it kā bijušā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadītāja Dzintra Kolāta vārdā sūtītu vēstuli ar lūgumu palīdzēt, pārsūtot viņam naudu.

Vēstulē pausts, ka Kolāts šobrīd atrodas Lielbritānijā, kur viņam it kā nozagta pase un nauda, tāpēc tiek aicināts pārsūtīt viņam naudu un kopumā nepieciešams savākt 1000 eiro.

Kolāts aģentūrai BNS norādīja, ka šādu vēstuli nevienam nav sūtījis un uzskata, ka kļuvis par datorvīrusa vai hakeru darbības upuri.

“Varu apliecināt, ka atrodos nevis Lielbritānijā, bet gan Rīgā, un man nav pazuduši ne dokumenti, ne nauda. Man jau ir zvanījuši pietiekami daudzi cilvēki, kuri interesējušies par šo situāciju. Jāteic – ja viņi visi tiešām man pārskaitītu pa 1000 eiro, es būtu bagāts cilvēks, bet nekas tāds, protams, nenotiek,” sacīja Kolāts.

Viņš atzina, ka tiesībsargājošajās iestādes saistībā ar notikušo neplāno vērsties, jo “tas būtu pārāk garš, piņķerīgs un nevajadzīgs” process. Tā vietā Kolāts nolēmis vērsties pie informācijas tehnoloģiju speciālistiem, lai salabo viņa datoru.

Līdzīga viltus vēstule ar e-pastu palīdzību izplatīta arī it kā stepa dejotāja, pasniedzēja un bijušā Liepājas teātra aktiera Māra Pūra vārdā.

Pats Pūris aģentūrai BNS pauda: “Paldies visiem, kas vēlas mani finasiāli atbalstīt, lai varētu atgriezties Latvijā! Tas nav nepieciešams, jo esmu Rīgā un daru savus ikdienas darbus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas par daudz, tas par skādi – pār-komercializēto Ziemassvētku laikā arī slīpētie zeļļī var brīvāk uzdarboties….

  2. Šāda pati cūcība mani piemeklēja vakar, ar tieši tādu pašu “mesidžu” par Angliju, pazaudētiem dokumentiem u.tt. un protams, uzlauztu e-pastu. Pēc atjaunošanas bija redzams, ka visi simboli ir ar arābu burtiem, tulkotājprogramma liecināja, ka urdu valodā. Vārdu sakot, viena banda darbojas…

  3. “Man nâcâs izèekoties no viesnîcas, kad man nebija pietiekoði daudz naudas. Lûdzu, dodiet ziòu vai nepiecieðams nosûtît savus datus. ”
    Esmu pateicīga šim hakerim, kurš iejutās Māra Pūra Anglijas kataklizmā un steidzās uz manu e-pastu… Ja tas tā nebūtu noticis, es nekad nebūtu nokļuvusi pie pilnīgi jauna vārdu kopuma “izēkoties no viesnīcas” … Vai nav skaisti?
    Vairāk nav laika rakstīt, jo man vajaga steidzami izēkoties no mājas un ieēkoties veikalā! Uz redzēšanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+