×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
2. septembris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Dzīres un paģiras (14)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Andrejs Elksniņš

Lai kā nākotnē attīstītos notikumi Daugavpils domē un lai kam vēl šogad izdotos pasēdēt pilsētas mēra vietā, tur saskaņieti Andreju Elksniņu diezin vai kādam izdosies pārspēt cilvēciskās augstprātības un politiskās tuvredzības demonstrēšanā. Varēja domāt – Saeimas debatēs retorikas mākslu un tajā ietilpstošo demagoģiju noslīpējušais jurists jaunajā amatā būs izcili tālredzīgs un pratīs paņemt sieru no sāncenšu izliktajiem slazdiem, pirkstus nesaspiežot. Taču Daugavpils varas gaiteņos rībēja un brakšķēja jau pirmajās Elksniņa valdīšanas dienās, kad konkurenti vēl tikai asināja ieročus. Svaigi kronētais mērs bez aplinkiem lika saprast, ka dzimtajā pilsētā īstenos Krievijas prezidenta valdīšanas principu: visos pos-teņos turpmāk atradīsies vienīgi viņam uzticību zvērējušie savējie, bet profesionalitāte ir pēdējā vietā.

Kaut gan šīs Elksniņa kunga izdarības nozīmē gardu medusmaizes kumosu viņa partijas nemainīgajiem kritiķiem, politikas ražas kopīgajā bilancē saskaņieša pienesums ievelk treknu mīnusu, atklājot satriecošu vājumu nometnē, kas jau kopš Latvijas neatkarības atgūšanas tiecas nokļūt pie varas. Pirmkārt, tāda opozīcija netrenē tonusu varas koalīcijai. Otrkārt, ja reiz viens no parlamenta “Saskaņas” frakcijas zeltamutēm – un Elksniņš nenoliedzami tāds bijis – ar Latvijas lielākās pilsētas grožiem rokā uzvedas kā skolas izlaiduma vakarā šmakovku sadzēries tīneidžers, tad zemākajā līmenī acīmredzot vispār nebūs dzirdējuši, ka politika ir: 1) valsts vadīšanas māksla; 2) rīcības līnija, jebkura stratēģija un taktika. Būtībā Andrejs Elksniņš pelnījis krāšņu pateicības buķeti par to, ka īsā laikā tik daudz izdarījis, lai smagi nošaubītos ikviens, kurš klusībā iecer “Saskaņas” piesaistīšanu valdībā. Protams, Elksniņa krēsla drebinātāji Daugavpils domē arī nav spārnoti ķerubi, kas cīnījušies par vietu pašvaldībā, lai tur deklamētu saldsērīgus pantiņus. Daļa jau gadiem pīpē uz valsts politikas nama jumta un ieradusies domē ar konkrētiem mērķiem un pieredzējusi, cik ātri amatus pazaudē savu nemaldīgumu iedomājušie un kā teikšanu saglabā politiskie stratēģi. Patiesībā – skolotāji, no kuriem mācīties varas šahu, ja neesi augstprātis un tiepša.

Kuluāros čukst, ka pēc apmešanās mēra kabinetā Andrejam Elksniņam briesmīgi strauji sakāpis galvā varas žvingulis un tādēļ vietvalža paģirām bija smagas demokrātijas principu pārkāpšanas blaknes. Gan tās, gan pats Elksniņš varētu būt svaigs dzīvs uzskates līdzeklis politoloģijas studentiem nodarbībās, kur analizē šķietamo un patieso personības briedumu, cilvēkam kandidējot uz svarīgiem amatiem valstī. Ja, līdzībās runājot, par karali kļuvušais atklājis satriecoši nepievilcīgu kailumu, līdzjūtību pelna viņu ar savām balsīm varas pilī ievedušie – vilšanās būs gara un smaga.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Bravo, Monika! Latgale ir stipra un būs ar krampi. Bet arī no zzs jātiek vaļā.

 2. Raksta autors nejūt noskaņojumu Daugavpilī. Kāda līdzjūtība?! Ievēlējušie tagad viņu dievina, apjūsmo un pielūdz daudz vairāk, nekā iepriekš! Viņa popularitāte pilsētā ļoti strauji augusi un, ja tagad tiktu rīkotas atkārtotas vēlēšanas, par viņu balsotu tuvu 80% vēlētāju!!! P.s. Nebalsoju ne par vienu no šī varu ieguvušā trijnieka

 3. Для журналистов с Марса: На планете Земля все мэры набирают свою команду. Всегда!!! Так будет и с новым мэром,а в Даугавпилсе их не счесть.

 4. Ne jau par mēra krēslu viņš cīnās, bet par to, lai korupcijas nav pilsētā! Bet, diemžēl, ja teksta autors nav nodzīvojis visu dzīvi Daugavpilī, tad saprast to nekad nevarēs. Smuks bet bezjēdzīgs teksts…

 5. Cik latviešiem raksturīgā iezīme – skaudība, tomēr ir lipīga! nav ko apskaust jaunu, gudru tolerantu politiķi. būtu vismaz iepazinušies ar viņa veikumu!

 6. Galīgi absurds un nepamatots raksts!

 7. No Daugavpils - ne Kremļa trollis Atbildēt

  Kāpēc “Latvijas Avīze”, būdama nacionāli noskaņota avīze, neapcer Eigima kunga “savdabīgās” valsts valodas zināšanas??? Raugi, mēra k-gs “ar pirdienu taisās vēlēt komitetus”, un aicina visus “apsveicināt”, viņam ir “politiskas lemums”, “vieksme”, un pats galvenais, viņam ir “no kuras vietas atdot” vairāk nekā 500 000 EUR parādu. Elksniņa k-gs Daugavpilī sakužināja gadiem ilgi snaudošu čūsku midzekli, visās tā izpausmēs. Viņš sāka darbu ar jaunu pieeju, prasībām, uzstādījumu, ka domei un tās struktūrām jāstrādā pilsētnieku labā, nevis aiz aizslēgtām durvim un sūtot no kabineta uz kabinetu, novilcinot un nerisinot samilzušās problēmas. Taču kad ir gadiem ilga stagnācija, ai, kā nevienam neko negribas mainīt un mainīties līdzi. Viņš nebaidījās/nebaidās iet pie cilvēkiem, runāt, uzklausīt arī kritiku, viņš nemuka/nemūk pa “melnās izejas” sētas durvīm kā to tagad dara jaunās koalīcijas “tautas kalpi”. Viņš nestaigā ar apsardzi, kā to tagad dara Eigims. Vai nav vēlmes painteresēties, no kura maciņa šis pakalpojums tiek apmaksāts? Neba tā ir kāda dzeltenā avīžlapa, ka Zīles k-dze tajā raksta, to, ko viņai kāds pačuksēta, vai žagata atnesa uz astes? Andrejam ir pats galvenais – daugavpiliešu cieņa, jo pilsētnieki viņam noticēja. Viņš noteikti atgriezīsies tajā krēslā, kuru zaudēja. Atgriezīsies uz daudziem sasaukumiem. Domes sēdē Andrejs teica, ka tas, ka sestdien tik daudzi cilvēki atnāca izteikt savu nepatiku Eigimam (Latvijas Zemnieku savienība) un Lāčplēša korumpantiem (Latgales partija/Vienotība) ir nopietns signāls tam, ka arī visā valstī kopumā cilvēki ir noguruši no valdošo partiju gadiem ilgās patvaļas. Patīk tas, vai nē – bet taisnība vien ir.

 8. Eigimiesi ir ar vienu kaju Brisele ,ar otru maskava . tad saskaniesi ar visam cetram ir maskava.

 9. MOŅA.KO TO MĒSLU APCERI. NELABI METĀ!

 10. Krieviem ir labs teiciens shai notikuma sakaraa: muljkjis arii bazniicaa dabuus kaavienu

 11. PALDIES PAR RAKSTU! JĀ, DIEMŽĒL TĀ ARĪ NOTIEK!?

 12. latgales partija cangalu partija-politiski tendetie nacionali tapat ka pati zile….naids ilgi nebeigsies saja zeme vel ilgi skalos so zemi daba kopa ar letijas tautu….svesuma….atlal tie pasi venzori valda la portal…

 13. latgales partija cangalu partija-politiski tendetie nacionali tapat ka pati zile….naids ilgi nebeigsies saja zeme vel ilgi skalos so zemi daba kopa ar letijas tautu….svesuma….

Draugiem Facebook Twitter Google+