×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Dzīres Valmieras šlāgermūzikas festivālā 


Kantoris_04_6

"Kantoris 04"

Valmieras estrādē ar vērienīgu šlāgerfestivālu tiks atzīmēta populārās grupas “Kantoris 04” 25 gadu jubileja. Šogad būs trīs pasākumi vienā – tradicionālais šlāgerfestivāls, “Kantora 04” 25 gadu jubilejas un grupas līdera Harija Joniškāna 60 gadu jubilejas svinības.

“60 gadi ir laiks, kad lielie kalni jau ir nogāzti un var atskatīties, lai izvērtētu, kas ir izdarīts. Esmu vecākais “Kantora 04″ dalībnieks,” atklāj Harijs Joniškāns un piebilst, ka “mēs nespēlējam večuku mūziku. Esam modernās mūzikas piekritēji. Spēlējam populāro mūziku – šlāgeris, roks, kantri – viss kopā.” Harijam mūzikā vienmēr svarīgākais bijusi kvalitāte. Pa šiem gadiem grupai ir iznākuši pieci albumi, divas izlases, pašam Harijam – trīs albumi. Kopā būs vairāk nekā 160 dziesmas. “Esam tikai vecāki un drusku paškritiskāki. Rūpīgāk izvēlamies pasākumus, kuros spēlējam. Mēs esam viena no retajām grupām, kas vēl tagad koncertos spēlē piecas stundas. Līdz pensijas vecumam spēlēsim piecas, tad kādas četras,” smejot saka Harijs.

Grupa savas pastāvēšanas laikā ir radījusi daudz skaistu un tautā iemīļotu dziesmu, kuras ne tikai dzirdēsim šajā jubilejas koncertā, bet arī ikviens varēs dziedāt līdzi. Koncertā Harijs izpildīs arī soloprojektos ierakstītās dziesmas. “Koncertā piedalīsies arī Sandris Sproģis, kas ir piedalījies manos soloprojekta ierakstos. Dziedāšu kopā ar Elīnu Krastiņu. Koncertā skanēs dažādas dziesmas. Es un “Kantoris 04″ neesam profesionāļi, bet esmu ļoti prasīgs pats pret sevi,” teic Harijs.

Jubilārus sveiks un ar savu uzstāšanos skatītājus priecēs šlāgermūzikas zvaigznes “Galaktika”, “Apvedceļš”, “Sestā jūdze”, “Dakota”, “Klaidonis”, “Bruģis”, “Tēva nams” un “Tequila Band”. Īpaši izturīgākajiem dejotgribētājiem uzstāsies grupa “Otra puse”. Grupas “Sestā jūdze” līderis Agris Gedrovičs neslēpj, ka viņiem patīk uzstāties Valmierā. “Vienmēr ir patīkami braukt ciemos pie savējiem.” Šogad Valmierā ir īpašs festivāls un Agris smaidot saka: “Novēlu Harijam labu veselību, bet “Kantorim 04″ tā tik turpināt. Viņi stingri un pārliecināti tur to šlāgermūzikas kanti. Grupai ir spēcīgs sastāvs.” Agris atklāj, ka festivālā spēlēs ne tikai dziesmas latviešu valodā, bet būs arī neliels ieskats citos festivālos, kuros grupa uzstājusies. “Klausītāji dzirdēs arī dažas oriģinālās kantri dziesmas angļu valodā. Spēlēsim rūpīgi, lai festivāla apmeklētājiem un jubilāriem prieks,” smaidot saka Agris. Grupa “Tēva nams” brauc uz festivālu, lai sevi parādītu no labākās puses un tiktos ar mūziķiem. “Šajā festivālā jūtamies īstajā vietā,” smaidot atklāj Ingus Vasiļjevs. Grupa “Tēva nams” jubilāriem novēl spēlēt vēl vismaz tikpat ilgi: “Viņi spēlēja jau tad, kad es vēl biju mazs puika. Lai neizsīkst radošais gars, tas nekas, ka ir pa kādam sirmam matam, lai tik spēlē,” teic Ingus. Grupa “Tēva nams” klausītāju vērtējumam piedāvās divas no jauna ieskaņotas dziesmas – “Daugavas krastā” un “Kur esi, sirdspuķīt”. Pēdējā ieskanēsies tvista ritmi. “Klausītāji jau nenāk uz pasākumu gulēt, bet gan kustēties un lustēties. Spēlēsim arī savu jauno dziesmu “Es piedodu”. Klausītāji dzirdēs mūsu pašu dziesmas,” atklāj Ingus. Savukārt Agris Leimanis no grupas “Apvedceļš” uzskata, ka tas ir īpašs notikums Latvijas mūzikas vēsturē. “Tas nav ikdienišķs šlāgermūzikas festivāls. Tās jau ir dzīres, kurās svinēsim “Kantora 04″ un Harija jubileju. Jūtamies pagodināti, ka esam starp lūgtajiem viesiem,” teic Armands. Arī “Apvedceļš” kolēģiem novēl možumu, dzīves sparu un turpināt muzicēt. “Lai viņus tas skaitlis nenobiedē, lai paliek mūžam jauni, lustīgi un kustīgi,” smaidot vēl Armands. “Apvedceļš” klausītājiem piedāvās īstu muzikālo kokteili, kurā skanēs gan vecās labās dziesmas, gan jaunās dziesmas.

“Visi laipni aicināti un gaidīti Valmieras estrādē, lai kopā svinētu, apsveiktu un jauki pavadītu vakaru, un, protams, jautrās dejās sagaidītu rītu,” teic Harijs. Valmierā vakara gaitā par jautrību un omulību gādās Meistars Kirmuška un Zaķis.

Varbūt noder!!


7.VI. 18.00 Valmieras estrādē

Biļetes Valmieras Kultūras centrā vai “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv,
kā arī VAS “Latvijas Pasts” nodaļās un degvielas uzpildes stacijās “Statoil”.

Cena: EUR 5

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+