×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

“Dzirnas” krāšņi izdejos jubileju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. februārī hallē “Arēna Rīga” notiks pazīstamās deju grupas “Dzirnas” 30 gadu jubilejas koncerts “1 un KOPĀ – Dzirnām 30”. Koncerts top gan kā retrospektīvs atskats uz iepriekšējos gados piedzīvoto un dejoto, gan arī kā atspēriena platforma deju skolas “Dzirnas” jauno telpu atvēršanai.

Par deju skolas dzimšanas pirmsākumu uzskatāma deju kolektīva izveide 1985. gadā, kad Agris Daņiļevičs sāka vadīt Krimuldas vidusskolas deju kolektīvu. Pirmos 10 gadus tā bija atzinību guvusi tautas dejas vienība, kas bija saņēmusi godalgotas vietas gan Dziesmu un deju svētku skatēs, gan jaunrades deju konkursos. Tomēr līdz ar lieluzvedumu “Mauglis” 1995. gadā “Dzirnas” sāka ielauzties sev neparastos deju stilos un tehnikās. Pakāpeniski mainījās un dažādojās arī repertuārs.

Šobrīd “Dzirnu” zelta fondā jau nokļuvušas izrādes “Karalis” ar “Queen” mūziku, “Rudens leģendas”, Imanta Kalniņa “Viņi dejoja vienu vasaru”, “No gaismas līdz gaismai” kopā ar grupu “Iļģi”, kā arī uzvedumi “Mauglis”, “Mazā nāriņa”, “Spēlēju, dancoju” un “No zobena saule lēca”.

“Dzirnu” jubilejas koncertā apvienosies deju grupas dažādu paaudžu dejotāji, lai saviem skatītājiem dāvātu neaizmirstamu dejas piedzīvojumu, ieskatoties daudzajās dejas izrādēs. Skatītājus priecēs gan dejas no leģendārās programmas “Karalis” līdz episkajam uzvedumam “Spēlēju, dancoju”.

Koncerta nosaukums “Dzirnu” vadītājam, horeogrāfam Agrim Daņiļevičam ienācis prātā gan no viena deju pamatsoļa, gan arī “pēc būtības” – dejotājs ir viens, kopjot savu prasmi individuāli smagā darbā, bet pēc tam kopā ar trupu, mūziķiem, partneri veido deju, dejas uzvedumu. “Ar “Dzirnām” esam kopā bijuši dažnedažādās vietās, ne tikai treniņzālē un uz skatuves, bet arī ūdenī, džungļos un tuksnesī.”

Koncerta apmeklētājus sagaida arī brīnišķīga tikšanās ar izciliem mūziķiem, “Dzirnu” draugiem Renāru Kauperu, Kasparu Zemīti, Intaru Busuli, Kārli Lāci, Mārtiņu Braunu, Ievu Kerēvicu, Igo, Lauri Reiniku, Uldi Marhilēviču, Aivaru Hermani, Kārli Kazāku, grupām “The Sound Poets”, “Auļi”, “Raxtu Raxti”, Rīgas Doma kora skolas koriem, u. c. Latvijā pazīstamiem māksliniekiem, kā arī deju draugiem no lieliskākajiem Latvijas deju kolektīviem.

“The Sound Poets” dziesmu “Nāc līdzās” koncertā grupa izdziedās kopā ar Rīgas Doma kora skolas koriem, protams, “Dzirnu” dejas soļos. “Grupu “The Sound Poets” ir iemīļojuši ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji brīnišķīgo melodiju dēļ, kas labi aranžējamas arī kormūzikai,” par sadarbību stāsta Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns. “Par to varēsiet pārliecināties koncertā, kurā kopā ar pašu grupu, Doma skolas koriem un “Dzirnām” radīsim savu dziesmas “Nāc līdzās” sajūtu.”

Kā vēsta “Dzirnu” pārstāvji, visi koncerta biļešu ienākumi tiks ziedoti deju skolas “Dzirnas” jauno māju remontam.

Varbūt noder

Koncerts: 12. II 19.00 “Arēnā Rīga”.

Biļetes: www.ekase.lv.

Cena: EUR 7 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+