Mobilā versija
Brīdinājums -4.1°C
Lidija, Lida
Otrdiena, 16. janvāris, 2018
2. janvāris, 2015
Drukāt

Dzīvais ūdens: kas ir strukturālo izmaiņu fenomens un kā tas ietekmē cilvēku? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Autors – Signe Koļcova

Zināms, ka ūdens ir visizplatītākā viela uz Zemes tās virsmas slānī. Pat cilvēks – atbilstoši dažādām teorijām – sastāv vismaz no 70 līdz 80% ūdens. Tomēr, neskatoties uz to visu, var pilnībā droši apgalvot, ka ūdens vienlaikus ir arī ļoti maz izpētīta viela.

Kosmoss kā visa radītājs tieši ūdeni izvēlējies par dzīvības pamatu. Pirms vairākiem miljardiem gadu aukstajā gāzu un putekļu mākonī, no kura izveidojās Zeme, jau bija ūdens ledus putekļu veidā. Un nav tādas vielas, minerāla, kalnu ieža, dzīva ķermeņa uz Zemes, kurā nebūtu ūdens. Ūdenim planētas dzīvē ir noteicošā loma, jo visas klimata izmaiņas, visus nosacījumus dzīvībai veido ūdens vide, un tajā valdošā aprite vērsta galvenokārt tieši uz dzīvo būtņu eksistēšanu un attīstību. Saules uzsildīts pie ekvatora, ūdens gigantiskās jūras straumju plūsmās pārnes siltumu uz polārajiem apgabaliem, tādējādi regulējot temperatūru uz visas planētas.

Katru minūti saule iztvaicē okeāna virsmā aptuveni vienu miljardu tonnu ūdens, un katru minūti šis tvaiks, uzsūcot milzīgu daudzumu saules enerģijas, atdod to Zemes atmosfērai. Pateicoties šai enerģijai, pūš vēji, līst lietus, veidojas vētras.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viduslaiku līmenis. Gvelž visādas muļķības. Autors garīgi slims.

  2. nost ar pseidozinātni ! Cik var publicēt moļķības, horoskopus utt

Ar ko Suņa gads būs veiksmīgāks nekā Gaiļa gads? Horoskops visām zodiaka zīmēm (3)Kāds būs 2018.gads zodiaka zīmēm 2018.gada horoskops vērš uzmanību uz to, ka Suni raksturo tādas īpašības kā atjautība, zinātkāre, apķērība.
Draugiem Facebook Twitter Google+