×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Dzīvē bez rutīnas

Renate_Nikitina_Tilla_16

“Mīlēta cilvēka gaišais garastāvoklis radīs labu omu arī apkārtējiem.”

 

”Dzīvi jāprot saskatīt un izjust. Protams, katra diena nav tik svinīga un salda kā svētku kliņģeris, taču arī ikdienišķajā ir gana prieka, laimes brīži – kaut vai nelieli. Tie summējas, un, raug, beigu beigās diena ir padevusies makten burvīga,” smaidot teic ”Latvijas Avīzes” lasītāja Renāte Ņikitina, kura dzīvo Ludzā. Viņa strādā Pārtikas un veterinārā dienesta Ludzas pārvaldē, uzrauga, lai Latvijā neievestu nekvalitatīvus pārtikas produktus.

”Pēc izglītības esmu agronome jau trešajā paaudzē. Mamma Rita Kopeika bija Ludzas rajona galvenā agronome, tētis Geronīms – Ludzas Izglītības nodaļas vadītājs. Ģimenē vienmēr bijušas svarīgas zināšanas, prasmes, kas gūtas ne vien augstskolā, bet arī no iepriekšējām paaudzēm,” saka Renāte.

Arī vecāki lasīja ”Latvijas Avīzi”, žurnālu ”Praktiskais Latvietis”, no kuriem izgrieza svarīgākos materiālus un tos saglabāja. “Bērni ļoti ietekmējas no vecākiem, viņu padoms bieži noder arī specialitātes izraudzīšanā. Man ir trīs bērni: meita Zane izmācījusies par ārsti un patlaban strādā Tukuma slimnīcā, dēls beidzis Rīgas Tehnisko universitāti, jaunākais puika Lauris – pirmklasnieks,” piebilst Renāte.

”Latvijas Avīzi” viņa abonēs arī nākamajam gadam, jo kā gan iztiksi bez svarīgākajām Latvijas un ārzemju ziņām, kompaktā ielikuma ”Nedēļa kabatā”, kurā ir gan televīzijas programma ar īsiem filmu sižetu pārstāstiem, gan jautras mazāk dzirdētas anekdotes.

”Laikrakstā patīk arī materiāli par veselības stiprināšanu, dažādi ieteikumi, kā sevi kopt. Jāpilnveido ne vien gars, bet arī miesa. Manuprāt, cilvēkam jābūt lielākam egoistam – labā nozīmē. Viņam jāpievērš lielāka uzmanība sev, jārūpējas, lai par agru nenovecotu.

Kurnēšana, gaušanās radīs ne vienu vien krunku sejā, bet smaids, otram cilvēkam pateikts labs vārds būs kā spēka eliksīrs vairākām dienām. Mīlēts cilvēks izstaro labestību, viņa gaišais garastāvoklis radīs labu omu arī apkārtējiem. Miers un saskaņa vienmēr tiecas pāri sīkajām ikdienas ķibelēm,” spriež lasītāja.

Renāte Ņikitina ir sportiska, rūda sevi vēsajos ūdeņos. Pat vēl septembrī gājusi nopeldēties Mazajā Ludzas ezerā.

”Braucu ar velosipēdu, divreiz nedēļā eju vingrot uz sporta zāli. Peldēt man patīk ļoti, un apbrīnoju savus vecāka gadagājuma biedrus, kuri rūdās ūdenī. Vecākajam peldētājam mūsu pilsētā ir astoņdesmit seši gadi!”

Bet apgūt vienmēr ko jaunu – tas ir jauks izaicinājums. “Mācību centra ”BUTS” kursos esmu apguvusi floristes amatu,” priecājas Renāte.

Gandarījumu viņai sagādā arī dārza darbi, satikšanās ar draugiem, paziņām.

”Jauki, ka ”Latvijas Avīze” akcentē ģimeniskumu un tradīciju kopšanu. Arī mēs esam ieviesuši jaunu tradīciju – dzimšanas dienās aizbraucam kaut kur atpūsties vai izbaudīt kādu sarīkojumu. Nesen mammai bija dzimšanas diena, un mēs dosimies uz jaunatklāto Latgales vēstniecību “Gors” Rēzeknē jeb Austrumlatvijas koncertzāli, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Tur satiekas kultūras mantojums, jaunrade, valoda, nozīmīgākās pasaules tendences, tur dzimst un dzīvo nebijušas, aizraujošas idejas. Tā ir izraušanās no ikdienišķās rutīnas.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+