×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Par visu atbildīgi – ZZS (14)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji Armands Krauze, Māris Kučinskis un Augusts Brigmanis.

Ko tikai latvieši brīves gados esam pārcietuši! Kalvīša un Šķēles Tautas partijas tirāniju, “Jaunā laika” un “Vienotības” bezgalīgā haosa šausmas, neaptverami lielās laimes mirkļus un sekojošo mūžīgās krīzes nakti Godmaņa vadībā, asiņaino punduru un buldozera gāzi grīdā režīmus. Bezpilota kontroles lidojumā varbūt būtu gājis labāk. Taču, saspiedušies mugurām kopā, kā dara pingvīni Antarktīdas sniega vētrās, esam to visu atstājuši pagātnē. Aizgājušo gadu notikumi, noleģendēti vēsturē, attālinās, un sācies mierīgas jauncelsmes periods saprātīgā Kučinska un ZZS famīlijas valdīšanā. Kopš nezināmiem tāltāliem senču laikiem ieradušies Saeimā, saimnieki savā zemē, kas vāc balsis labības zonā, uz ilgstoši īrētajām Jēkabielas telpām jau pārcēlušies ar visu iedzīvi un lopiem – zaļzemnieku deputāti amatieri tur jūtas kā mājās, sēž, kaut ko vērpj, koklē, uzdzied kuplejas un nobauda no moldāvu vīna glāzes.

Jārēķinās, ka pašreiz tā arī jāmēra vara – ka atbildīgie ir ZZS. Turklāt – par visu! Ja nejūtaties ērti, pārtikuši – lūdzu, visas sūdzības pie šī kantora. Neizdevās nopirkt biļeti uz Dziesmu svētkiem? Rēķini par gāzes, elektrības pieslēgumu rada apgrūtinājumu? Nevarat iztikt ar pensijas minimumu? Pazudis un vairākas dienas mājās nerādās vīrs vai kaķis? Tas viss, kā arī Latvijas starptautiskie panākumi un iekšzemes labklājība šodien atkarīgi no vienotās ZZS dzimušās un augušās komandas. Alfabētiskā secībā, konkrētos vārdos – no Madonas skaistuļa Vējoņa, Strenču cilvēka Kučinska, staltā sirmgalvja Brigmaņa, joprojām frišā Lemberga, izveicīgā Krauzes, vecā Silenieka u. c. apvienības politbiroja locekļiem, kuru vidū noteikti jāmin ministri Dūcītis un šaha lielmeistare.

Vēlēšanu gadā cilvēkiem mazāk ir pofig, viņi vairāk pieslēdzas politiskajai dzīvei un no sirds cenšas pamanīt kaut mazāko valstisko interešu klātbūtni mūsu partijiskajos grupējumos. Raugi, rudenī būs izdarāma svarīga izvēle, kādam jāieliek pozitīva atzīme, cits jāieraksta melnajā blociņā, un nopietnākais eksāmens – pagarināt ZZS pie varas atrašanās termiņu vai bloķēt ar nē.

Ja iedzīvotājs caurmērā apmierināts ar apstākļiem, ja ir kaut nedaudz patriotisks un viņam no svara, ka arī valsts virzās pa augšupejošu sajūtamu pārmaiņu līkni, tad jāievēro, ka tur it visā ir liels ZZS nopelnu īpatsvars. Tūdaļ jāapstiprina, ka ne mazums socioloģiskās aptaujās anketēto vēlētāju atzinīgi vērtē premjerministra komandas darbu, kas atspoguļojas un izpaužas teicamos, kolēģiem apskaužamos ZZS reitingos. Augstais novērtējums un popularitāte nemaz nav slikti uzņēmumam, kas savulaik taisīts un dibināts, lai hūtes vīru pestītu no jebkādām nepatikšanām un viss būtu pa prātam īpašniekam.

Tomēr sakarā ar 13. Saeimas vēlēšanu iznākumu partijām jāsēž kā uz adatām, un varas turētājiem jo īpaši. Dažādo uzskatu gammā ir niknāki par sirseņiem vēlētāji. Kāds zaudējis ticību, ka premjera partijas turpmākā vadībā būs kolosāli sasniegumi. Cits nobraucis lejā ar sociālās nevienlīdzības liftu un jūtas maznodrošināts. Daudzus darīs nemierīgus iespējamā zaļzemnieku kooperācija ar sarkano rēzeknieti Urbanoviču. Vēl kādam šķiet, ka ZZS vīri vadmalas svārkos kā spilgti kolhozu estētikas pārstāvji maz ko saprot no moderni eiropeiskas iznešanās vai banku būšanām, tāpēc jātinas prom no saimniekpapu atbalstītāju elektorāta.

Valstiskos panākumus vēl svērs. Tie ir izmērāmi. Teiksim, kā kopprodukta pieaugums vai pensiju līmeņa paaugstināšanās. Vai pa šo līniju jau esam apsteiguši un kilometriem tālu priekšā Igaunijai vai pakrituši zem Rumānijas? Svaru kausos liekamas arī mērkokiem neuztveramas kategorijas kā valsts reputācija, pasaulē iemantotā cieņa vai drošības sajūta par nākotni Latvijas ģimenēs.

Tas, protams, ir cietsirdīgi pret ilggadējiem valsts vadības paju turētājiem, bet gadās, ka cilvēkiem piegriežas un vēlētāji sajūtas nokausēti vecā politiskās pārvaldes iekārtā. Tā ka līdz rudenim Latvijas ļaudis vēros, kuri politiķi izdara sabiedrībai derīgus pakalpojumus un kuri neievēro darbaļaužu, vecu cilvēku, tautas intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. rīcība neizbrīna. Izbrīna vēlētāji, kā teica cienījamais režisors- to elektorāts ir Latvijas nelaime. Un tā ir tuvu- vēlēšanas jau rudenī…

 2. Un par ko balsot…..

 3. Neko nesapratu. Pilnīgi tukšs tekstiņš.Izskatās, ka Līcītis, iedzēris vinčiku, fiksi atstrādāja kādam pakalpojumu.

 4. Nu gan mēslus TĀ saslavēja ka palika nelabi.TOS visus cietums gaida. 1 aprillis tā kā nebūtu.

 5. kad vienreiz noraks to brikmani

 6. par šiem nebalsot

 7. Kad vienreiz notiesās to briesmoni Lembergu?

 8. ZZS — Zaglīgie Zog Saskaņoti . Vecie čekisti un kompartijas biedri kaut jūs aizrītos maitas gabali

 9. par kādu ZZS?…..viss nolikvidēts, izputināts, sagrauts! Brigmanis var iet mājās….

 10. ZZS=LPSR komunisti un kangari.Pēc vēlēšanām Brigmanis teiks mums tikai ar saskaņu sanāk.Un ko tad,jo tas ir kompartijas nomenklatūrista Lemberga sapnis.Nodot atpakaļ Latviju mātuškas rokās.Naivi tie kuri tic ZZS kuri tad nogremdēja izglītību? Papriekšu Piebalgs pēc tam lērums ZZS izglītības ministru.Mērķis jo neizglītotāka tauta jo vieglāk to manipulēt.Uz priekšu uz krievijas impērijas zilajām tālēm.

  • Neraksti niekus! Saskaņu iebīdīt valdībā gribēja Zatlers, pat ar tankiem draudēja. Zatleristi pēc izjukšanas sagāja Vienotībā. Piebalgs ir no Vienotības.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+