Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. oktobris, 2016
Drukāt

Dzīve Rīgā beigusies: Mežacūkas Mangaļsalā nonāk slazdā

Foto no "skatiestv.lv". Mangaļsalā krātiņā ieklīdušās cūkas.Foto no "skatiestv.lv". Mangaļsalā krātiņā ieklīdušās cūkas.

Atsākta mežacūku izvešana no Rīgas – aizvadītajā naktī mednieki noķēruši desmit meža zvērus, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Mednieki mežacūkas ķēra Mangaļsalā, vietā, kur Daugava ietek jūrā. Dzīvnieki tiek ķerti no kokiem un skujām darinātā krātiņā, kur ir izbērts ēdiens. Kad mežacūkas tajā iekāpj, durvis automātiski aizveras un medniekiem pienāk signāls, ka zvēri ir iekļuvuši slazdā.

Naktī noķertās desmit mežacūkas jau ap pusdienlaiku no Rīgas izvestas un izlaistas Ādažu novada mežā apmēram 30 kilometru attālumā no iepriekšējās mājvietas.

Mednieki norāda, ka mežacūkām tur ir normāla dzīves telpa, tāpēc neesot pamata domāt, ka tās varētu atgriezties Rīgā. Šiem meža zvēriem neesot raksturīgi sirot tālāk par 5-10 kilometriem no mājvietas.

“Aizvedām, meža masīvā ielaidām iekšā, tur pat ir barotava. Tā vieta ir sagatavota, un esmu pārliecināts, ka viņas arī dzīvos tajā mežā,” komentēja mednieks Kaspars Šuikovskis.

Mednieki norāda, ka Rīgā joprojām mitinās aptuveni 70 mežacūku. Visas cūkas izvest no pilsētas neesot iespējams, taču mednieki ir pārliecināti, ka lielu daļu izdosies noķert.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.9
Alūksne +2.7
Daugavpils +4.3
Saldus +2
Liepāja +3.0
Jelgava +3
Ventspils +3.8
Limbaži +3
Madona +3
Rēzekne +3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+