×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Dzīve uz naža. Ciemos pie kalēja Kriša Dubrovska (3)

Foto - Andris Ozoliņš un facebook.com/kriss.dubrovskisFoto - Andris Ozoliņš un facebook.com/kriss.dubrovskis
Vērtējums

Īsts nažu fanāts
Kalēja amata meistars Oskars Vincevičs: "Krišu jau pazīstu ilgāku laiku, un viņš ir īsts "nažu fanāts". Apbrīnoju neatlaidību, ar kādu viņš virzās savas sirdslietas izkopšanā. Krišs ir mednieks un, sadalot medījumu, pārbauda savu darbu un gūst idejas uzlabojumiem. Labam nazim darba laikā jābūt kā rokas pagarinājumam, to nevajadzētu plaukstā sajust kā svešķermeni. Īsts nazis ir ilgtermiņa ieguldījums un saglabājas paaudzēs. Tā ir arī vīra goda lieta. Uzdāvināju sievastēvam Kriša kalto nazi, un viņš vairs neļauj nevienam citam tam pieskarties..."

Foto – Andris Ozoliņš un facebook.com/kriss.dubrovskis

Pirmais rīks, ar ko zēns apliecina savu piederību vīru kārtai, ir nazis. Atļauja nēsāt nazi ir tā barjera, kas šķir pusaudzi no vīra.

Rotas vai naži

“Man jau kopš bērnības patīk gatavot nažus,” stāsta kalējs Krišs Dubrovskis. “Imantas Amatniecības vidusskolā metāla apstrādē bija divas specialitātes – kalēji un rotkaļi. Pirmajā dienā aizgāju apskatīties, ko tie kalēji taisa – šausmas, viss nokvēpis, vārti melni… melni lūžņi. Toties rotkaļi – spožas tējkanniņas, rotaslietas… Iestājos mācīties par rotkali. Tomēr otrajā pusgadā sanāca aiziet uz smēdi, un, atverot durvis, pirmais, ko ieraudzīju, bija milzīgais padomjlaiku smirģelis ar lielajām ripām, mans sapņu instruments. Uzreiz paķēru kādu plakandzelzi un sāku slīpēt ko nazim līdzīgu. Ienāca meistars un prasa: ko taisi? Nazi. Viņš – norūdīt arī vajag. Kamēr mācījos skolā un pie meistariem, naudu nepelnīju, dzīvoju no rokas mutē. Visi draugi piektdienas vakaros iet pa klubiem, meitas dancina un vēl nezin ko, man – melna mute un caura kabata,” iesākumu atceras Krišs.

Kad izdzirdējis par studiju “Auseklis” Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, devies turp un nostrādājis astoņus gadus. Kalējmeistars Vilnis Vincevičs kļuva par viņa lielāko skolotāju. “Pēc tam trīs gadus nostrādāju Berģos firmā “Metālkalējs” un apguvu rūpnieciskos kalumus – sētas un žogus. Treknajos gados apkalām pusi Jūrmalas un Baltezera. Kad tas apnika, tiku pie savas smēdes Doles salā. Tur, kad būvēja HES, netālu uzbūvēja milzīgu smēdi ar visu damp­āmuru, ēzi un laktu. Beidzot nebija priekšnieka, viss jādomā pašam,” to par patstāvīgās dzīves sākumu uzskata kalējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

  2. Izskatās jauki. Kāds ir cenu diapozons medību nazim?

  3. JĀNIS MICKĒVIČS Atbildēt

    meklēju savu nazi 50 gadus…..! atradu pateicoties KRIŠAM !

Draugiem Facebook Twitter Google+